Katarína Vlčková Rôzne

Za rušenie nočného kľudu hrozí pokuta: Pozrite, aká suma už pribudla v mestskej kase!

S teplým počasím a letom narastá aj počet ľudí, ktorí posedávajú na terasách a niekedy aj po záverečnej. V niektorých prípadoch podgurážení obyvatelia narúšajú nočný kľud a robia problémy. Zisťovali sme, koľko pokút a v akej celkovej hodnote sa od začiatku roka nazbieralo.

Ilustračný obrázok k článku Za rušenie nočného kľudu hrozí pokuta: Pozrite, aká suma už pribudla v mestskej kase!
Foto: Katarína Vlčková

Pred časom sme vám priniesli článok o tom, že porušovanie nočného kľudu v Prievidzi môže vyjsť pekne draho. Viac sa dočítate Mestskí policajti dôrazne varujú majiteľov barov: V noci musí byť kľud, inak …

O rozruch v meste sa posotaral aj tento Prievidžan: Jedno pivo na terase: Pozrite, čo po ňom vyvádzal Prievidžan (22)

Zisťovali sme, koľko mestská polícia zaevidovala priestupkov za rušenie nočného kľudu a aká čiastka sa tento rok zatiaľ vyzbierala.

"MsP eviduje priestupky za rušenie nočného kľudu len pre fyzické osoby, a to aj v prípade prevádzok, kde je v zmysle zákona riešený vždy niekto zodpovedný za podnik,“ povedal pre náš portál koordinátor prevencie MsP Vít Zajac.

Ako pokračoval, maximálna pokuta v blokovom konaní je 33 eur. Za pár mesiacov sa však priestupkov nazbieralo. „Od 1.1. do 14.7. bolo riešených 116 priestupkov proti verejnému poriadku, teda za rušenie nočného kľudu. Z toho 53 v blokovom konaní a 63 napomenutím,“ pokračoval.

Podľa Víta Zajaca však štatistika neuvádza, koľko priestupkov sa týkalo iba prevádzok. Avšak, celková suma za pokuty neprevyšuje tisícku. „Od začiatku roka boli pokuty uložené v sume 610 eur,“ dodal na záver.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie