Krimi

Zásah hasičov: Z prievidzskej bytovky evakuovali 8 ľudí

Požiar bytu na Ulici M. R. Štefánika v Prievidzi si vyžiadal zásah hasičov. Čo prezradili o zásahu?

Ilustračný obrázok k článku Zásah hasičov: Z prievidzskej bytovky evakuovali 8 ľudí
Zdroj: TASR

Na Ulici M. R. Štefánika v Prievidzi bolo ohlásené dymenie z bytu. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík s tým, že na zásah boli vyslaní siedmi príslušníci HaZZ z Prievidze s tromi zásahovými vozidlami.

Evakuovali susedov

„Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo prieskumom zistené, že z okna na druhom poschodí bytového domu sa šíril hustý, čierny dym. Podľa vyjadrenia ohlasovateľa sa v postihnutom byte nikto nenachádzal,“ povedal Petrík.

Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch podľa jeho slov vnikli do bytového domu a vyvedením evakuovali ôsmich obyvateľov priľahlých bytov. „Súčasne objekt odpojili od prívodu energií a pomocou termovíznej kamery vyhľadali ohnisko požiaru, ktorý následne zlikvidovali prostredníctvom dvoch hasebných prúdov,“ doplnil.

Bez zranení

Po likvidácii požiaru príslušníci HaZZ postihnutý byt, ako aj priľahlé priestory a schodisko odvetrali prostredníctvom pretlakovej ventilácie, po čom miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície. „Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ dodal hovorca KR HaZZ v Trenčíne k zásahu, ktorý vykonali 18. mája pred 13.00 h.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie