Kultúra

Výborný nápad v neľahkých časoch: V Prievidzi prinesú zábavu priamo divákom

V Prievidzi sa pre pandémiu nového koronavírusu rozhodli priniesť kultúru za divákmi. Pripravené sú predstavenia divadelných súborov online.

Ilustračný obrázok k článku Výborný nápad v neľahkých časoch: V Prievidzi prinesú zábavu priamo divákom
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Kultúrne a spoločenské stredisko (KaSS) v Prievidzi sa pre pandémiu nového koronavírusu rozhodlo priniesť kultúru za divákmi. Prinesie online prenosy predstavení divadelných súborov.

„Aj v týchto neľahkých časoch chceme divákom priniesť kultúru, a to formou online streamu na našej facebookovej stránke, ktorý si môžu užívať z pohodlia domova," uviedla Paulína Kotláriková z KaSS v Prievidzi.

Prvý zo streamov bude už v sobotu 7. novembra o 17.00 h, keď KaSS uvedie rozprávku Smiechtisko z dielne handlovského Divadla pri kolkárni. „Smiechtisko je príbeh o mieste, kde končia všetky hračky, ktoré deti vyhodia. Keďže aj hračky majú srdiečko, trápi ich, že sa zrazu stali nepotrebnými. A tak sa rozhodnú, že nájdu také deti, ktorým nebudú ľahostajné. A veľké dobrodružstvo môže začať,“ priblížila Kotláriková.

K prenosu sa môžu diváci pripojiť päť minút pred začiatkom predstavenia. KaSS tiež pripravilo pre najmenších aj súťaž o sladkosti.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie