Lucia Šútorová Prezidentské voľby

Volíme si novú hlavu štátu: V Trenčianskom kraji je pripravených 645 miestností

Začalo sa druhé kolo prezidentských volieb. V Trenčianskom samosprávnom kraji môže svoj hlas odovzdať vyše 480-tisíc voličov.

Zdroj: Dnes24.sk

Viac ako 480 000 oprávnených voličov a ďalší voliči s hlasovacími preukazmi môžu v sobotu v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) odovzdať svoj hlas jednému z dvojice prezidentských kandidátov v druhom kole prezidentských volieb.

Volebné okrsky

Podľa informácií Štatistického úradu SR je TSK rozdelený do piatich územných obvodov. V deviatich okresoch TSK je 645 volebných okrskov. V územnom obvode Trenčín (okresy Trenčín a Ilava) je 175 volebných okrskov, v obvode Prievidza (okresy Partizánske a Prievidza) 190 okrskov. Obvod Považská Bystrica (okresy Púchov a Považská Bystrica) má 121 okrskov a v obvode Nové Mesto nad Váhom (okresy Myjava a Nové Mesto nad Váhom) môžu voliť v 97 volebných okrskoch. Územný obvod Bánovce nad Bebravou má 62 okrskov.

Volebná účasť

V prvom kole prezidentských volieb pred dvomi týždňami sa zo 484 944 zapísaných voličov v TSK volieb zúčastnilo 259 522 voličov. Volebná účasť sa vyšplhala na 53,51 %, čo bola tretia najvyššia účasť spomedzi všetkých slovenských krajov.

V galérii si pozrite zábery z 2. kola prezidentských volieb!

2. kolo prezidentských volieb
17
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie