Rôzne

Vláda vyčlenila dotáciu pre náš kraj: Vieme, na čo to má isť v okrese Prievidza, FOTO

Vláda SR vyčlenila pre Trenčiansky kraj slušnú sumu na obnovu infraštruktúry. Časť z toho má ísť aj do známej obce v našom okrese.

Ilustračný obrázok k článku Vláda vyčlenila dotáciu pre náš kraj: Vieme, na čo to má isť v okrese Prievidza, FOTO
8
Galéria

Na obnovu infraštruktúry v Trenčianskom kraji vláda na svojom stredajšom rokovaní (4.12.) vyčlenila 1 113 000 eur. Financie majú smerovať napríklad na riešenie problematiky dopravnej a občianskej infraštruktúry v kraji.

Najvyššia čiastka, a to 200 000 eur, má smerovať na nákup vybavenia a stavebné úpravy pre ambulanciu športového a všeobecného lekárstva pre regionálnu hokejovú akadémiu Fakultnej nemocnice Trenčín.

Zhodne po 150 000 eur má smerovať na zaplatenie obvodového plášťa budovy internátu Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne, ale aj na rekonštrukciu mestskej športovej haly v Považskej Bystrici i na výstavbu mostného prepojenia v obci Dohňany.

Na nákup rolby pre mestský zimný štadión v Novom Meste nad Váhom má smerovať 140 000 eur. Finančnú čiastku 100 000 eur má získať obec Drietoma na výstavbu chodníkov v obci, ale aj obec Dolné Vestenice na projektovú dokumentáciu a prípravné práce pre cestu do priemyselného par­ku.

Obec Častkovce má získať 80 000 eur na rekonštrukciu jedálne v základnej škole s materskou školou. Finančná čiastka 25 000 eur má smerovať pre obec Trenčianske Stankovce na rekonštrukciu zdravotného strediska a 18 000 eur pre obec Trenčianska Turná na obnovu domu kultúry.

Pracovné stretnutie premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) a niektorých členov vlády SR s predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja a so zástupcami miestnej samosprávy sa uskutočnilo 11. októbra v Trenčíne.

Zábery z rokovania vlády, na ktorej schválili tieto dotácie.

FOTO zo zasadnutia vlády SR
8
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie