Rôzne

Verejný šatník sa v Prievidzi dlho neohrial: Okamžitá reakcia dobrovoľníkov

Prievidza zažila šok. Verejný šatník vydržal iba niekoľko dní, niekto ho mal podpáliť. Dobrovoľníci ale s projektom pokračujú, rýchlo zriadili nový.

Ilustračný obrázok k článku Verejný šatník sa v Prievidzi dlho neohrial: Okamžitá reakcia dobrovoľníkov
4
Galéria
Zdroj: Braňo Gigac za lepšiu Prievidzu

Verejný šatník na prievidzskom sídlisku Zapotôčky vydržal fungovať tri dni od jeho umiestnenia. Skriňu mal ešte v pondelok (30. 11.) niekto úmyselne podpáliť. Dobrovoľníci s projektom pokračujú, nový šatník umiestnili pred Galériu Jabloň.

Požiar skrine likvidovali privolaní mestskí policajti a neskôr i hasiči. „Cieľ máme stále rovnaký, a to pomoc ľuďom, ktorí to potrebujú. Keby nás má takéto niečo odradiť, bola by to veľká škoda,“ povedal v utorok mestský poslanec a jeden z autorov projektu Branislav Gigac.

Už v utorok podľa neho osadili nový verejný šatník na ulici M. Falešníka pred Galériou Jabloň, kde by mal opäť slúžiť svojmu účelu.

S myšlienkou pomoci pre ľudí v zimnom období prišla Prievidžanka Simona Štoderová, ktorá na spoluprácu oslovila Gigaca. Dobrovoľníci sa inšpirovali podobnými aktivitami, ktoré už dlhšie fungujú v iných mestách či obciach. Do verejného šatníka môžu ľudia priniesť teplé oblečenie, ako sú bundy, kabáty, šály, čiapky či rukavice, ktoré si môže následne ktokoľvek zobrať.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie