Veľká noc sa nám pomaly blíži: Kam vyraziť za veľkonočnými tradíciami v Prievidzi?

V Prievidzi sa v období pred Veľkou nocou môžete zabaviť a doplniť si svoje zásoby veľkonočných ozdôb a nádielky pre šibačov na viacerých podujatiach. Ponúkame vám špeciálny prehľad.

Dagmara Plevková
Ilustračný obrázok k článku Veľká noc sa nám pomaly blíži: Kam vyraziť za veľkonočnými tradíciami v Prievidzi?
Zdroj: TASR

Tento rok príde Veľká noc o niečo skôr, ako tomu bolo po minulé roky. Veľký piatok pripadá na 25. marca. Čoskoro sa môžete tešiť na sprievodné veľkonočné podujatia.

Pripravili sme pre vás zoznam akcií, ktoré veľkonočné sviatky v Prievidzi prinesú. V prípade, že sa na niektoré z podujatí vyberiete máte o zábavu postarané. V prehľade si môžete pozrieť, kde na vás čakajú veľkonočné zvyky a tradície.

Remeselné dielničky – nie len pre deti, ale i dospelých

3. marec od 9:00 do 12:00, Sála RKC v Prievidzi.

Remeselné dielničky s podtitulom Šibi, ryby. Z papiera si upletiete veľkonočné symboly s Dankou Tomašovou – priniesť si môžete aj vlastné prútie.

Remeselné dielničky – nie len pre deti, ale i dospelých

4. marec od 9:00 do 12:00, Sála RKC v Prievidzi.

Remeselné dielničky s podtitulom Hrnce, misky, drôtujem… s Gabikou Drobcovou

Veľkonočné trhy v areáli ZŠ

16.marec o 15:00 Areál ZŠ, Ul. P.J. Šafárika

Trhy ponúkajú veľkonočnú atmosféru, kultúrny program, vystúpenie mažoretiek, ľudové remeslá, maľovanie kraslíc, vynášanie Moreny, predaj výrobkov žiakov ZŠ.

Veľkonočné trhy

23. – 24. marec, Námestie slobody

Veľkonočné trhy Námestie slobody, od 8:00 do 18:00, stánky budú ponúkať veľkonočný tovar v podobe veľkonočných korbáčov, kraslíc, narcisov, medovníkových vajíčok, dekorácie z prútia a šúpolia.

Zdroj: Dnes24.sk