Rôzne Video

V Trenčianskom kraji sprísňujú opatrenia: Týka sa týchto okresov, VIDEO

V niektorých okresoch Trenčianskeho kraja sprísnia od štvrtku epidemiologické opatrenia. O čo presne ide?

Zdroj: TASR

V súvislosti so zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou ochorenia COVID-19 vydáva od 20. augusta Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne zákaz návštev v nemocniciach a v pobytových zariadeniach sociálnej starostlivosti, i zákaz hromadných podujatí v exteriéroch nad 500 osôb a v interiéroch nad 250 osôb.

Termín a okresy

Týka sa to okresov Trenčín, Bánovce nad Bebravou a Nové Mesto nad Váhom.

Po skončení rozšíreného zasadnutia Krízového štábu Okresného úradu Trenčín o tom informovala regionálna hygienička Ľudmila Bučková.

„Opatrenia budú platiť od 20. do 31. augusta a podľa vývoja situácie sa buď zrušia, alebo budú pokračovať. Pri organizovaní hromadných akcií bude platiť zákaz poskytovania jedla i nápojov s výnimkou nápojov a občerstvenia pre športovcov,“ doplnila Bučková s tým, že zároveň bude platiť zákaz organizovania interiérových podujatí po 23.00 h s výnimkou svadieb.

Pridajú sa aj v Prievidzi

Ako dodala, v návrhu je aj zníženie kapacity letných kúpalísk a uzatvorených plavární na 50 percent. „Odporúčame minimalizovať cestovanie do rizikových, ale aj iných krajín, len na nevyhnutné služobné cesty. Odporúčame tiež výrobným prevádzkam vypracovanie krízového plánu,“ ozrejmila Bučková.

„Apelovať chcem aj na cirkevných predstaviteľov, aby počas bohoslužieb prijali opatrenia na minimalizovanie možného rizika prenosu nákazy,“ doplnila regionálna hygienička s tým, že podobné opatrenia prijme aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prievidzi.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si aj zábery a vypočujte slová z brífingu.

FOTO: Regionálna hygienička Ľudmila Bučková oznámila nové opatrenia v kraji
2
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR

Najčítanejšie