Jozef Kožár Hokej

V premiére hokejoví Spišiaci zdolali Prievidzu

Spišskonovoveský hokejový divák sa konečne dočkal a po sérii prípravných duelov v utorok nastúpili naši hokejisti, posilnení oproti minulej sezóne o pár zvučných extraligových mien, na úvodný majstrovský zápas sezóny proti nováčikovi z Prievidze. Ten

1. hokejová liga – 1. kolo: ** [color=#6600ff]HK Spišská Nová Ves – MšHK Prievidza 3:1(1:0, 1:1, 1:0)[/color]**

HK SNV: Lipovský – Vantroba, Nitriansky, Nádašdi, Džerenga, Škrak, Horváth, Vrana, Cvengroš – Krempaský, Vaic, Smotrila, F.Novák, Prokop, Klinga, Findura, L.Novák, Kohutiar, Hamrák, Gonda

MŠ HK Prievidza: Belák – Chromý, Bátora, Kiripolský, Beláň, Majer, Šimo, Adamec, Vážan – Buraľ, Holúbek, Penák, Raček, Mendel, Sekera, Murček, Slávik, Viedenský, Šimurka, Kerata

Góly a asistencie: 05:11 – 1:0 Filip Novák (Prokop), 22:24 –1:1 Mendel (Raček), 26:13 – 2:1 Prokop (Filip Novák), 57:24 – 3:1 Findura (Lukáš Novák)

Rozhodcovia: Gašparík, Gajan, Gavalier Vylúčení: 7/6 Využitie: 0/0 Oslabenia: 0/0 Diváci: 435

Domáci sa pustili do súpera dôrazne a v 6. minúte prekvapil Filip Novák gólmana hostí.Potom sa hostia ubránili trom oslabeniam v rade a na hokejky Spišiakov sa začala vkrádať nervozita.Puky často odskakovali od palice a tak hostia neváhali, osmelili sa a v 23. min. Marekom Mendelom po dorážke vyrovnali na 1–1. O 3 minúty sa bleskovo po vyhranom buly F. Nováka presadil delovkou Prokop a domáci opäť šli do vedenia. Ani to však neprinieslo očakávanú pohodu, hra dopredu viazla a Prievidza podnikala nebezpečné protiútoky,takže domáca akvizícia v bránke Miro Lipovský sa rozhodne nenudil. V polovici stretnutia nepremenil Smotrila trestné strieľanie, a tak sa do kabín šlo za stavu 2–1. V poslednom dejstve začali Spišiaci náporom, ukľudňujúci tretí gól však nebezpečnému súperovi strelil až v 58. minúte po skvelej prihrávke Lukáša Nováka zblízka Michal Findura. Domáci tak po nervóznom výkone zaknihovali prvé tohtosezónne víťazstvo.

Hlasy trénerov :

[color=#6600cc]­Vladimír Klinga,[/color] HK Spišská Nová Ves:

Sme radi za tri body. Musím však povedať, že za dvanásť prípravných zápasov a jeden súťažný sme práve dnes podali jeden z najslabších výkonov, ba môžem povedať, že to bol aj náš najhorší výkon. Nezvládli sme tento zápas v hlavách a od toho sa odvíjal celý zápas. Chýbal nám pohyb, chýbala nám organizácia hra vpredu, vzadu, vytvorili sme si málo streleckých príležitostí. Skutočne chvalabohu za to, že sme dnes získali tri body. Hneď v prvom zápase sa ukázalo, že prvá liga je veľmi ťažká, každý jeden zápas bude veľmi náročný a bude sa treba dokonale pripraviť a sústrediť na každé jedno stretnutie. Aj napriek tomu, že výkon nebol bohvieaký, sme radi za tri body.

Eduard Hartmann, MšHK Prievidza:

Z našej strany to bol veľmi dobrý výkon. Pokiaľ naši chlapci dokázali korčuľovať so Spišskou Novou Vsou, tak sme jej boli vyrovnaným súperom. Škoda záveru, kedy sme mali čisté gólové šance, ale nedokázali sme dať z nich gól. Spišiaci sú veľmi skúsené mužstvo a dokázali potrestať gólom každú našu chybičku. Odviedli sme skutočne dobrý výkon a myslím, že sme si zaň veru zaslúžili aj bod.