Kultúra

V Handlovej to bude počas leta žiť: Čo všetko pripravili?

Leto na námestí v Hanlovej bude patriť Kratochvíľkam či prechádzkam históriou. Sledujte, čo sa tam chystá.

Ilustračný obrázok k článku V Handlovej to bude počas leta žiť: Čo všetko pripravili?
Zdroj: TASR

Námestie baníkov v Handlovej pokryjú počas júla a augusta prázdninové atrakcie. Letné podujatia pripravujú pracovníci domu kultúry aj s ohľadom na bezpečnosť v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Kratochvíľky

Na Námestie baníkov sa po roku vrátia Kratochvíľky. „Na námestie nainštalujeme rôzne zábavné prekážkové dráhy, bludiská a škôlky. Atrakcie budú bezkontaktné a bez organizátorov. Každá atrakcia bude mať návod, ako ju používať a vytvoríme k nim aj krátke inštruktážne videá,“ povedala riaditeľka handlovského domu kultúry Jarmila Žišková.

Atrakcie budú podľa nej nalepené na dlažbe námestia a bude ich môcť využiť ktokoľvek. „Škôlku si možno radi zaskáču aj dospeláci,“ podotkla.

Každý druhý piatok

Počas júla a augusta bude každý druhý piatok venovaný hudbe a nie celkom známej histórii Handlovej. Pracovný názov cyklu štyroch piatkových podujatí je Prechádzky handlovskou históriou. „Ľudia sa na nich dozvedia zaujímavosti z histórie mesta, ktoré sa nemajú kde dozvedieť. Historické fakty, ktoré nie sú zachytené v knihách,“ prezradila Žišková.

Dom kultúry pripravuje aj Regionálne oslavy dňa baníkov. Isté je, že Banícky jarmok sa konať nebude a vyznamenávanie ocenených baníkov bude v komornej atmosfére. Oceňovanie osobností však bude možné sledovať v priamom prenose.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie