Webnoviny - Basketbal

V extralige basketbalistov prehra Prievidze

WEBNOVINY.SK

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Foto: SITA/Miroslav Dibák SPIŠSKÁ NOVÁ VES 15. FEBRUÁR (WEBNOVINY) – Výsledok dohrávky 32. kola extraligy basketbalistov.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BC Prievidza 91:80 (28:15, 19:27, 21:17, 23:21) Najviac bodov: Mielczarek 31, Mróz 16, Jefferson 11 – Rerko 23, Szalay 16, Štorcel 15 TH: 22/17 – 10/7, fauly: 15 – 18, trojky: 8 – 13, rozhodovali: Janáč, Fuska, Tomašovič, 900 divákov

Na Spiši sa od úvodu hral obojstranne útočný basketbal. Domáci sa výbornou obranou a vysokou úspešnosťou streľby dostali po prvej štvrtine do 13-bodového trháku, ktorý však „baníci“ vďaka výbornej Štorcelovej a Rerkovej trojkovej ruke skresali a do kabín odchádzali už len s päťbodovým mankom (42:47). Tretia desaťminútovka priniesla vyrovnaný boj o každú loptu a rozhodnúť musela záverečná štvrtina. V nej už Spišiaci víťazstvo udržali a sedem statočných Prievidžanov zdolali 91:80.