Filip Chudý Krimi

Týranie zvierat? V podozrení je majiteľ býkov z okresu Prievidza

Vyšetrovateľka z Prievidze začala trestné stíhanie vo veci prečinu týrania zvierat. Aký trest za to hrozí?

Ilustračný obrázok k článku Týranie zvierat? V podozrení je majiteľ býkov z okresu Prievidza
Zdroj: TASR

Prievidzskí policajti vyšetrujú prípad, v ktorom je podozrenie na týranie zvierat. „Páchateľ ako majiteľ hovädzieho dobytka v okrese Prievidza naložil do dvoch vozidiel celkom 113 ks hovädzieho dobytka – býkov,“ informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na svojej facebookovej stránke.

Ako ďalej uviedli, zvieratá boli naložené do kamiónov, z dôvodu ich premiestnenia, bez sprievodných dokladov a pasov zvierat.

„Vozidlá boli vrátené späť na farmu odkiaľ vyšli, ale majiteľ aj napriek uloženému opatreniu Regionálnej a potravinovej správy v Prievidzi dobytok odmietol na farme vyložiť a ponechal ho vo vozidlách,“ konštatovali muži zákona.

K vozidlu sa mal majiteľ podľa ich slov vrátiť až po príchode privolanej polície, kedy potom dobytok z vozidiel vyložil. „Vzhľadom k uvedeným skutočnostiam polícia zistila, že neboli dodržané podmienky ochrany zvierat počas prepravy, nakoľko bola obmedzená ich výživa a napájanie zvierat, čím bol poškodený súčasne aj ich zdravotný stav. Našťastie neuhynul ani jeden z prepravovaných býkov,“ doplnili.

Vyšetrovateľka začala v predmetnej veci trestné stíhanie, a to vo veci prečinu „Týranie zvierat“. „Za uvedený trestný čin je stanovená trestná sadzba v zmysle zákona na jeden až päť rokov,“ dodali muži zákona.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie