Barbara Dallosová Krimi

Tomáš (27) vyskočil z auta a dal sa do behu: Teraz mu hrozia dva roky natvrdo

Policajtom sa mladík za volantom nezdal. Potom začala dráma. Vodič začal hliadke unikať a nakoniec vystúpil z auta a dal sa do behu.

Ilustračný obrázok k článku Tomáš (27) vyskočil z auta a dal sa do behu: Teraz mu hrozia dva roky natvrdo
Zdroj: Dnes24.sk

Dopravní policajti z Partizánskeho vzniesli obvinenie pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia a prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky voči 27-ročnému Tomášovi z okr. Prievidza. Informoval o tom krajký policajný hovorca Pavol Kudlička.

Ako opisuje, polícia, hliadka zpozorovala auto, ktorého vodič sa správal podozrivo. Tomáš mal podľa mužov zákona jazdiť po ceste I/64 v okr. Partizánske na volkswagene, pričom na ceste medzi obcou Oslany a Partizánskym začal policajnej hliadke unikať a následne zastavil až pred šrotoviskom pri obci Pažiť.

,,Po zastavení obvinený Tomáš začal utekať z auta, pričom ho policajná hliadka zadržala. Pri kontrole bolo zistené, že vodič viedol vozidlo v čase, keď mu bola činnosť vedenia motorového vozidla zakázaná po dobu 30 mesiacov," opisujú zásah policajti.

To ale nebolo všetko. Pri kontrole sa vodič podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom. No vzhľadom na to, že javil známky požitia omamných látok, bol vyzvaný k lekárskemu vyšetreniu.

,,Vodič s lekárskym vy­šetrením súhlasil. Podľa výsledkov lekárskeho vyšetrenia bolo zistené, že jazdil pod vplyvom amfetamímu a metamfetamínu. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky," dodáva k prípadu polícia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie