Basketbal

Talentovaný rodák z Handlovej mení dres: V novom klube ho vychválili

Basketbalista a reprezentačný rozohrávač Mário Ihring bude hrať na severe. Pozrite si, čo naňho hovoria.

Ilustračný obrázok k článku Talentovaný rodák z Handlovej mení dres: V novom klube ho vychválili
Zdroj: TASR/František Iván

Slovenský basketbalový reprezentant Mário Ihring si po roku zahrá opäť zahraničnú súťaž. Dvadsaťdvaročný rozohrávač sa dohodol na kontrakte s estónskym klubom Avis Utilitas Rapla.

Na Slovensku

Ihring sa po dvoch rokoch vrátil do slovenskej ligy, kde obliekal dres Interu Bratislava. S klubom si zahral v kvalifikácii Ligy majstrov a neskôr v skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA.

V predčasne skončenom ročníku SBL mal priemerne 12,4 bodu, 4,1 doskoku a 4,5 asistencie na zápas. Tieto čísla mu vyniesli honor najlepšieho slovenského hráča sezóny 2019/20 a tiež zaradenie do All Star tímu.

Silné stránky

Teraz sa sťahuje na sever, k účastníkovi spoločnej lotyšsko-estónskej ligy. Rapla sa v predchádzajúcej sezóne tejto súťaže umiestnila na piatej pozícii.

„Aj napriek tomu, že je to mladý hráč, tak vyniká svojou rozmanitosťou, tvorivosťou a zrelosťou. Medzi jeho silné stránky radím dobrú kontrolu lopty a schopnosť rozdávať prihrávky, vďaka ktorým je možné skórovať rôznymi spôsobmi. Dôkladne sme si ho preskúmali, boli sme v kontakte s jeho spoluhráčmi a tiež bývalými trénermi. To všetko nám dalo dôveru, aby sme priviedli hráča s dostatočnými medzinárodnými skúsenosťami, ktorý pôsobí už aj v reprezentácii,“ vyjadril sa pre oficiálnu klubovú webstránku Toomas Annuk.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie