Rôzne

Sviatok v bojnickej ZOO v hlavnej úlohe so Zuzanou: Číslo hodné obdivu

Národná zoo v Bojniciach privítala jubilejného návštevníka. Z toho údaja vám padne sánka.

Ilustračný obrázok k článku Sviatok v bojnickej ZOO v hlavnej úlohe so Zuzanou: Číslo hodné obdivu
9
Galéria
Zdroj: ZOO Bojnice

Národná zoologická záhrada Bojnice privítala v auguste tohto roka 24-miliónteho návštevníka. Je ním Zuzana z obce Liesek. Informoval hovorca zoo Jaroslav Slašťan.

Sviatok a ocenenie

„Štatistiky posledných rokov poukazujú na skvelú návštevnosť. Príchod 24-miliónteho návštevníka je pre nás malým sviatkom a ocenením práce všetkých zamestnancov a spolupracovníkov,“ povedala vedúca oddelenia marketingu a propagácie Andrea Klasová.

V tomto roku si národná zoo pripomína 65. výročie založenia. „Ako organizácia zriadená ministerstvom životného prostredia plní množstvo úloh, ktoré jej vyplývajú zo štatútu národnej zoologickej záhrady. Plní funkciu rehabilitačnej stanice a spravuje záchytné centrum pre zhabané a zaistené živočíchy,“ priblížil Slašťan.

Množstvo podujatí

K odborným poslaniam národnej zoo patrí okrem vystavovania živých exponátov aj chov ohrozených druhov. „Preto podporuje mnohé programy a projekty týkajúce sa záchrany ohrozených druhov v ich domovine, teda tam, kde je to najpotrebnejšie,“ dodal hovorca s tým, že v ostatných rokoch rozšírili aj možnosti spolupráce a participácie verejnosti na projektoch.

Pre svojich návštevníkov zoo podľa Klasovej pravidelne pripravuje množstvo podujatí, ako sú rôzne súťaže, oslavy a pripomenutia významných svetových a medzinárodných dní. Tiež verejné diskusie, prednášky, zookrúžky, zooškoly a iné výučbové programy. „Chceme pozdvihnúť vnímanie verejnosti, že zoologické záhrady nie sú len miestom na zábavu a relax. Sú hlavne, nadnesene povedané, veľké záchranné centrá, ktoré robia nenahraditeľnú prácu v oblasti ochrany prírody a životného prostredia,“ zdôraznila Klasová.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie