Streetball tour v Handlovej

Jubilejný V. ročník série streetballových turnajov určený pre vyznávačov pouličnému basketbalu ako kolektívnemu športu vo všetkých vekových a výkonnostných kategóriách s cieľom podpory a prezentácie tohto športu na základných školách i širokej verejn

Martin Valenta

Séria podujatí Streetball tour je organizovaná pod záštitu Slovenskej streetballovej asociácie, ako otvorené Majstrovská Slovenska v streetballe. V sobotu sa konalo regionálne kolo v Handlovej. Projekt Streetball tour – je realizovaný vďaka finančnej podpore Úradu vlády SR.

Streetball tour prichádza v roku 2010 so ôsmimi podujatiami takmer po celkom Slovensku a s inovovanými pravidlami. Pokračuje s osvedčenou inováciou minulej sezóny a bodovací systém, vďaka ktorému si budete z jednotlivých podujatí Streetball tour odnášať okrem vecných cien, aj body do celkového poradia rozširuje do všetkých kategórií. Ide o klasický systém ako niekedy fungoval napr. vo Formule 1. Každé družstvo si z jednotlivých turnajov, na ktorých nastúpi, odnesie určitý počet bodov, ktorý bude závisieť od umiestnenia teamu na jednotlivých turnajoch a bude sa neustále pripočítavať na konto teamu. Finálový turnaj bude dotovaný 2-násobným počtom bodov za to ktoré umiestnenie (obodovanie jednotlivých umiestnení nižšie). Zavedenie priebežného bodovania znamená napríklad aj to, že team, ktorý zvíťazí na finálovom turnaji ešte nemusí byť víťazom celej tour, pretože víťazom Streetball Tour 2010 (a zároveň výhercom hlavných cien) sa stane team, ktorý po finále bude mať na svojom konte najväčší súčet bodov za všetky kolá.

Družstvo s najvyšším počtom bodov na konci vyhráva lístky na NBA Europe Tour 2010, Moscow Open 2010, Kontakt Streetfest i ako aj určenú časť Prize Money pre jednotlivé hlavné kategórie. Bodové ohodnotenie jednotlivých umiestnení:

  1. miesto – 13 bodov
  2. miesto – 10 bodov
  3. miesto – 8 bodov
  4. miesto – 6 bodov

5.-8. miesto – 4 body ostatní – 1 bod (za účasť)

Body za finálový turnaj majú 2-násobnú hodnotu (26b, 20b, 16b, 12b, 8b, 2b)

Pozor zmena!!! Streetballtour 2010 sa bude hrať podľa upravených PRAVIDIEL, ktoré sa co najviac približujú k medzinárodným pravidlám na moskovskom streetballe Moscow Open a snažia sa viesť streetballové zápolenia v duchu fair-play a očisťovať priebeh hry. Ceny Špeciálne ceny pre víťazov Streetball tour: Po prvý krát sa bude hrať o celkové PRIZE MONEY v hodnote 666 EUR.

„KORATEX Category“ mužov
1. miesto
333 EUR „SATRO Open Mix Category“
1. miesto
222EUR „Juniori U19 category“
1. miesto
111EUR

Server Error

Server Error

We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request. Please try again later.

error 500