Kultúra

Staršia zo slávnych sestier s novou skladbou: Lenka Piešová rada sníva, VIDEO

Prievidzská speváčka a sestra víťazky SuperStar Lenka Piešová predstavila novú skladbu Sen a ja. Prezradila o nej viac.

Zdroj: YouTube.com

Speváčka Lenka Piešová predstavila novú skladbu Sen a ja. Nahrala ju so skupinou Sounds2Good, hudbu zložila Piešová v trojici s Romanom Vážanom a Martinom Lukáňom, text napísala v spolupráci s Jánom Trojanom. Ku skladbe už vznikol aj videoklip. Ten nakrúcala v Partizánskom v opustenom priestore aj na streche výškovej budovy.

Rada sníva

„Sme veľmi radi, že naša pesnička poslucháčov zaujala, ľudia reagujú veľmi pozitívne, má výpovednú hodnotu, čo sa tiež páči. Mali sme trocha obavy, ako to ľudia prijmú, a sme radi, že sa ujala,“ uviedla Piešová.

Ako to aj názov piesne naznačuje, speváčka rada sníva, a najradšej o hudbe. Neustále hľadá inšpiráciu aj v tých najjednoduchších veciach a situáciách okolo. Snaží sa to uplatniť v textoch piesní, pri ktorých spolupracuje s Trojanom, ako je to aj v prípade novej piesne.

Úspešná rodina

Speváčka Lenka Piešová (26) z Prievidze je staršou sestrou tohtoročnej víťazky speváckej súťaže SuperStar Barbory Piešovej. Do povedomia sa dostala už pred desiatimi rokmi, keď v súťaži Česko Slovensko má talent 2010 sa dostala až do semifinále. Zaujala interpretáciou skladby Jsi můj pán zo slávneho muzikálu Dracula a jej výkon ocenila aj porotkyňa Lucie Bílá, ktorá pieseň v premiére muzikálu spievala.

„Mala som 16, keď som účinkovala v Talente, spievala som už aj predtým. Talent bol vážny krok a iný v tom, že prišlo spievanie so živou kapelou, dovtedy som spievala iba half playbacky a je to úplne iné. Čas beží, je to desať rokov, sestra Baška sa vtedy ešte iba hrala s autíčkami,“ dodala.

Štyri sestry

V rodine Piešovcov sú štyri sestry, dve z nich, Barbora aj Lenka, sa chcú venovať hudbe. „Spolu s kapelou pracujeme na nových pesničkách, pre niekoľko z nich už máme zloženú hudbu, s Jankom Trojanom pracujeme na textoch. Postupne, ako budú pribúdať, je tu aj zámer vydať album, žiadne termíny si však s kapelou zatiaľ nedávame,“ doplnila.

Lenka a jej kapela Sounds2Good sa najbližšie predstavia 21. augusta na koncerte v Lazanoch pri Prievidzi na charitatívnej akcii finančnej zbierky pre rakovinou postihnuté dievčatko. Predstaví sa aj sestra Barbora.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Vypočujte si aj jej nový singel.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie