Daniel Palacka Iné športy

V nekompletnej zostave bez troch legionárov, odohrali volejbalisti VK Prievidza zápas 17. kola v Starej Ľubovni. Dokázali zvíťaziť?

Ilustračný obrázok k článku Prievidzskí volejbalisti na východe: Poradili si s predposlednou Starou Ľubovňou?

Do prvého setu vstúpili Prievidžania výborne a set bez zaváhanie vyhrali. Domáci, unavení zo sobotného päťsetového zápasu s Nitrou, nestačili na hostí napriek tomu, že Prievidzi chýbali traja hráči základnej zostavy a dvojtýždňovú hraciu pauzu bolo tiež na hre VK poznať.

Druhý set začali domáci esom, čo ich povzbudilo a keďže hostia pomáhali s chybami súperovi, dlho sa hralo vyrovnane, ale set bol herne veľmi slabý. Hostia sa prebrali za stavu 19:19. Vtedy osud setu vzal do rúk Radoslav Prešinský s Martinom Vlkom. Najskôr Rado postavil dva bodové bloky a zaútočil úspešne stredom siete. Set ukončil Martin blokom a úspešným útokom.

Tretí sa podobal na prvý a tak aj rovnako na 17 bodov skončil. V zápase si zahralo všetkých 11 hráčov, medzi nimi junior Milan Frajt a aj kadet Martin Kudra.

Najbližšie, už v kompletnej zostave sa predstavia hráči VK Prievidza v Nitre – vo štvrtok 4.decembra, pred domácimi fanúšikmi v piatok 5.12. o 17,00 s n­eporazeným Prešovom a na druhý deň v sobotu s Komárnom o 18,00 . Domáce stretnutia sa hrajú v prievidzskej športovej hale.

VKM Stará Ľubovňa – VK Prievidza 0:3 (-17, –22, –17)

67 min, rozhodovali: Čunočka a Drobňák, 200 divákov. Prievidza: Hauer 6, Frajt 6, Michalec 5, Vlk 8, J. Hukel 14, Prešinský 8, liberá Kubš a Hraňo (Kudra 0, T. Halanda 3, Šimko 2). Tréner: R. Kašša.