Martin Štěpánek Šport

Prievidzskí karatisti zožali úspech v Poľsku: Domov doniesli až 20 medailí

Celkovo 20 medailí (7-4-9) si z poľského medzinárodného turnaja GP Bielsko – Biala odniesli zverenci Hrdej, Čiernej a Horniaka zo Športovej školy karate Prievidza pri Centre voľného času. Klub skončil v medzinárodnej konkurencii na vynikajúcom 3. mieste.

Ilustračný obrázok k článku Prievidzskí karatisti zožali úspech v Poľsku: Domov doniesli až 20 medailí

Tím kadetiek v zložení Nikoleta Merašická, Ľudmila Bačíková a Talent Novej Európy – Ema Brázdová bezkonkurenčne zvíťazil v tímovej súťaži kadetiek. Rovnako vynikajúco si počínali aj v kategórii senioriek. V tejto kategórii ide o ich premiérové víťazstvo. Brázdová a Bačíková na tomto turnaji štartovali v juniorkách, aby si otestovali formu so silnejšími súperkami v rámci prípravy na Majstrovstvá sveta v Španielsku. Obe sa dostali cez staršie pretekárky až do finále, kde bola technicky presnejšia Brázdová.

Tri medaile pre Locha, Zaťka a Oboňovú

Zlato z kategórie kata (U10) si taktiež odniesol Lukáš Loch. Ten svojho súpera vo finále vyprevadil jasnou prevahou piatich zástaviek. Striebro pridal v kategórii tímov (U12), kde sa s ním úspešne predstavili aj Peter Orem a Michal Zaťko. Spolu s Alexandrom Lichnerom a Petrom Mihálikom získal bronz v tímovej súťaži kumite.

Tri cenné kovy si z Poľska odniesol aj Michal Zaťko. Okrem striebra z kata tímov a bronzu z kata jednotlivcov (U9) vybojoval zlato v najľahšej hmotnostnej kategórii kumite. Vo finále sa so svojim oponentom postarali o najnapínavejší zápas turnaja.

Romana Oboňová zvíťazila v kata, keď o postup do finále porazila tradičnú súperku Vlasáková z Trenčína. Vlasáková jej však porážku oplatila v disciplíne kumite, kde Oboňová nakoniec skončila tretia. Striebro pridala v súťaži kata tímov, kde sa výborne dopĺňala s tímovými kolegyňami Nikolou Jakubechovou a Simonou Frankovou. Tie vo svojich kategóriách získali bronz. S bronzom zo súťaže odišiel aj Ján Hudec.