Daniel Palacka Iné športy

Prievidzskí karatisti opäť na výbornú: Domov priniesli až 9 cenných kovov

Prievidzskí karatisti zo Športovej školy karate Prievidza pri Centre voľného času Spektrum aj naďalej potvrdzujú svoje kvality medailovými umiestneniami. Tentokrát hviezdili na turnaji Generali Cup v Ústí nad Orlicí v Českej republike.

Ilustračný obrázok k článku Prievidzskí karatisti opäť na výbornú: Domov priniesli až 9 cenných kovov

V sobotu 15. novembra sa sedem reprezentantov Športovej školy karate Prievidza pri Centre voľného času Spektrum zúčastnilo prestížneho medzinárodného turnaja Generali Cup v Ústí nad Orlicí v Českej republike. Súťaže sa zúčastnilo 293 súťažiacich z 29 klubov Česka a Slovenska. V konkurencii klubov sa početne menšia výprava ŠŠK prebojovala na 8. miesto. Umiestnenie si v neľahkých zápasoch vybojoval každý zástupca. Celkovo Prievidžania vybojovali medailí štyri zlaté, jednu striebornú a štyri bronzové medaily.

Úspešní vo veľkej konkurencii

V kata starších žiačok si najlepšie medzi súperkami viedla Simona Franková. Po štyroch víťazných dueloch získala medailu a krásny víťazný pohár. Prekvapila začiatočníčka Laura Kmeťová, ktorá sa s prehľadom prebojovala do finále v kata mladších žiačok do žltého pásu, kde po prehre s domácou pretekárkou získala striebro. V konkurencii 64 pretekárov v kata starších žiakov vybojovali zhodne bronz Alexander Lichner a Lukáš Loch.

Trio zlatých v kumite

Po medailových suchotách sa opäť v dobrom svetle predstavil v kumite mladších žiakov do 32 kg Michal Zaťko. Zlato vybojoval s nadhľadom s vysokým bodovým rozdielom. Ďalšie zlato medzi staršími žiakmi do 35 kg vybojoval po štyroch vyhratých zápasoch Lukáš Loch. Do tretice prvé miesto a cenné zlato získala v kumite mladších žiačok do 30 kg Sylvia Myšeje. Tretie miesta a bronzové medaile vybojovali Alexander Lichner v kumite starších žiakov do 41 kg po prehre na zastávky a Romanka Árvová v kumite žiačok nad 35 kg. V závere turnaja nastúpili Lichner, Loch, Zaťko v kumite týmoch chlapcov, kde si vybojovali v tvrdej konkurencii 7 až 13 ročných súperov pekné 5 miesto. Domov sa výprava vracala napriek únave z celého dňa stráveného na tatami s dobrým pocitom.