Dagmara Plevková Šport

Prievidzskí karatisti na Slovenskom pohári: Opäť predviedli skvelý výkon

Prievidzskí karatisti opäť ukázali to najlepšie. Športová škola karate Prievidza žala úspechy na Slovenskom pohári detí do 11 rokov v Košiciach.

Ilustračný obrázok k článku Prievidzskí karatisti na Slovenskom pohári: Opäť predviedli skvelý výkon

Športová škola karate Prievidza na 2. kole Slovenského pohára detí do 11 rokov v Košiciach predviedla skvelý výkon. Slovenského pohára sa zúčastnilo 368 detí zo 46 klubov, z čoho 19 detí reprezentovalo Športovú školu karate Prievidza.

Prievidzskí karatisti sa môžu pochváliť krásnym úspechom. S konečnou medailovou bilanciou 10–8–6 sa zverenci Ivana Horniaka, Kataríny Hrdej a Dušany Čiernej stali najúspešnejším mládežníckym klubom súťaže. Obhájili tak víťazstvo z 1. kola Slovenského pohára, ktoré sa konalo uplynulý mesiac na domácej pôde.

„Z výkonmi našich zverencov som spokojná, aj keď nie všetkým sa podarilo siahnuť na medailu. Najviac ma tešia prievidzské finále Mišejová vs Bruňanská a Loch vs Halaška. Ďalej prvé a tretie miesto v najobsadenejšej kategórii 8–9 ročných chlapcov. Chalupčík konečne zvíťazil, Mikulec bol tretí. Niektorým pretekárom chýbalo viac športového šťastia, keď prehrali o bod, či vlajku. Po niekoľkých vyhratých kolách tak o medailu prišli Lišková, Kmeťová či Árvová. Dúfam, že sa nám podarí vystupňovať výkony na nadchádzajúce 3. kolo Stredoslovenského pohára v Žiline a 3. kolo Slovenského pohára v Myjave. Sezóna vyvrcholí v máji Majstrovstvami Slovenska v Poprade.“ dodáva k výkonom trénerka Dušana Čierna