Katarína Vlčková Hokej

Prievidzskí Bulldogs opäť v hre: Hokejisti začínajú prípravu, pomôcť má i nový tréner

Milovníci hokeja sa môžu tešiť na novú sezónu prvej hokejovej ligy v Prievidzi. MšHK Bulldogs prešiel niekoľkými zmenami a jednou z nich je i príchod nového trénera. Prečítajte si, čo chce v klube zlepšiť a aké tváre sa opäť objavia na ľade.

Ilustračný obrázok k článku Prievidzskí Bulldogs opäť v hre: Hokejisti začínajú prípravu, pomôcť má i nový tréner
Zdroj: TASR

Ako informuje oficiálna stránka MšHK Bulldogs na facebooku, klub vyrovnal svoje záväzky voči zväzu a tak sa priaznivci hokeja môžu tešiť aj na nasledujúci hokejový ročník 2014/2015. Začiatok sezóny je naplánovaný na 12.9. 2014. Mužstvo Bulldogs privíta v prvom kole na domácom ľade senickú Duklu.

Novinkou je i príchod trénera A mužstva Ivana Dorniča, ktorý kedysi hrával v útoku Slovana Bratislava spolu s Dušanom Pašekom a Ľubomírom Pokovičom. Počas svojej trénerskej kariéry sa venoval dorastu a výchove hokejových talentov, napríklad v Benicky Hockey Centre sídliaceho v Bratislave.

Nový vietor do plachiet

Ako povedal tréner Ivan Dornič pre oficiálnu stránku MšHK, Prievidza si zaslúži, aby sa tu hral kvalitný hokej. Dornič vidí ambície klubu jasne. V prvom rade chce napraviť povesť a pritiahnuť na tribúny mnoho spokojných divákov. „Čaká nás ťažký rok, pretože tlačíme pred sebou veľký balvan z minulého roka, ale verím, že hráči, čo si nakoniec oblečú prievidzský dres, urobia všetko preto, aby uspokojili fanúšikov a tým sa zavďačili aj funkcionárom, ktorým vďačia za to, že budú môcť hrať za tento klub,“ povedal.

Nový tréner A mužstva chce dať priestor i mladým, domácim odchovancom. Okrem toho, že budú môcť predviesť svoje kvality, v tíme ostanú aj ostrieľaní hráči. „Minulý rok sa to osvedčilo s Braňom Jánošom a aj tento rok by mal byť práve on vodcom našej kabíny, ale určite máme v hľadáčiku aj iných hráčov z extraligy,“ pokračoval.

Dorniča by osobne potešilo, ak by sa Bulldogs dostali do play off. Podľa jeho slov sa hráči zlepšujú a napredujú. „Chceme dať hlavne priestor mladým hráčom, ktorí sa chcú prebojovať do extraligy. Práve prvá liga je tou súťažou, ktorá by mala nahrádzať bývalé vojenské Dukly, kde sa mladí hráči pripravovali na veľký hokej,“ priblížil ambície.

Príprava na sezónu začína

Hokejisti pod krídlami trénera začínajú prípravu na sezónu už dnes. „Začíname prvým tréningom na ľade, kde sa bude káder v priebehu ďalších dní dopĺňať. Na ďalší týždeň chceme odohrať už prvý prípravný zápas, buď vo štvrtok alebo v piatok, na domácom ľade. V treťom týždni prípravy plánujeme ísť na turnaj do Detvy, kde odohráme tri zápasy s troma ďalšími kvalitnými súpermi. O ďalších stretnutiach budeme divákov, samozrejme, informovať,“ prezradil pre facebook stránku MšHK Prievidza.

Nováčikovia i ostrieľaní hráči

V drese MšHK by sa podľa športovej manažérky klubu Moniky Illéšovej mali predstaviť Viktor Volentier a Branislav Jároš. Ako ďalej pokračovala, s niektorými hráčmi sú už dohodnutí z minuloročnej sezóny. „S inými ešte len rokujeme, bude však záležať, či s nimi nájdeme spoločnú reč ohľadom financií, v každom prípade i v tejto sezóne sa môžu priaznivci prievidzského hokeja tešiť na pár zaujímavých mien v našom tíme. Spolupracovať tiež budeme, ako aj v minulej sezóne, s extraligovou Duklou Trenčín,“ povedala.

Illéšová priblížila, že hráčov čakajú aj stretnutia so zahraničnými mužstvami a aj podľa toho sa rozhodnú, kto zostane v tíme a kto nie. „Konečná nominácia na sezónu bude na rozhodnutí trénera a jeho asistenta po dohode s riaditeľom a generálnym manažérom klubu,“ zaznelo na sociálnej sieti.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie