Daniel Palacka Basketbal

Prievidzskí basketbalisti bojovali pod Urpínom: Zdolali Banskú Bystricu?

V 14. kole Eurovia SBL naše družstvo vycestovalo na zápas pod Urpín, kde si zmeralo sily s Banskou Bystricou. Domáci hráči boli po skvelom víťazstve nad medveďmi zo Svitu odhodlaní získať ďalšie dva body na domácej palubovke.

Ilustračný obrázok k článku Prievidzskí basketbalisti bojovali pod Urpínom: Zdolali Banskú Bystricu?

Zápas, ktorý priniesol skvelú atmosféru v podaní našich fanúšikov sa niesol v dynamickom tempe, ktoré často dvíhalo divákov zo sedadiel. V úvodnej desaťminútovke sme agresívnou obranou nedovolili súperovi bodovať z vyložených pozícií, nedokázali sa presadiť v hre 1 na 1, dobre sme odstavovali hráčov a následne rýchlymi brejkami sme sa dostávali do vedenia.

V 2. štvrtine sme od začiatku zvyšovali naše tempo. Po šnúre 0:6 z 11. minúty, kde sa predviedol Brliť s Marićom si hostia museli brať oddychový čas. Naša tvrdá obrana a efektivita v útočnej fáze robila domácim problémy, čo prinieslo v 14. minúte šnúru 3:15 (15:37) a naši fanúšikovia nadšene skandovali a povzbudzovali náš tím! Prvá polovica hry sa skončila za stavu 29:45 v náš prospech.

V 32. minúte sa predviedol lietajúci Marić a svojim druhým smečom po ukážkovom rýchlom brejku vyvolal u fanúšikov obrovský potlesk a zaručene aj zimomriavky! Krásna akcia! V 35. minúte svietil stav skóre 32:57 a súper bol zrelý na uterák. Spoľahlivá obrana a herné kombinácie v útočnej fáze, ktoré predvádzali naši hráči by nadchli aj najnáročnejšieho diváka. V závere štvrtiny ešte divákov zo sedadiel zdvihol Batina, ktorý takmer z ôsmich metrov premenil svoj trojbodový pokus (41:62).

V 38. minúte po ukážkových akciách Hovaňáka, Batinu a Jašša sme viedli 60:83 a o výsledku bolo rozhodnuté. Všetci diváci si prišli na svoje, za čo odmenili našich hráčov silným skandovaním a potleskom. Po atraktívnom výkone a výsledku 66:85 sme zaknihovali svoju 4. výhru na palubovke súpera.

**Najlepším strelcom zápasu je s 26 bodmi Marko Batina, 21 bodov Igor Marić. Ďalšie body BC: Hovaňák 11, Miljković 8, Klarić 7, Hašan 6, Brliť 2, Jašš 2, Vasilić 2. ** Povedali po zápase: Krunoslav Krajnović (tréner BC Prievidza): „Podstatné bolo, aby sme dobre začali zápas, dobre sme sa pripravili, lebo sme vedeli, že 3/4 zápasu mal problémy v Bystrici aj Inter. Bystrica je veľmi silné a potentné družstvo, nie je to družstvo, ktoré sa môže podceniť, najmä teraz, keď hrajú 10 zápasov po sebe doma. Sú nebezpeční a ťažko sa tu budú získavať body. Som veľmi rád, že sme to zvládli.“

Martin Blaho (tréner ŠKP Banská Bystrica): „Prievidza bola jednoznačne lepším tímom na ihrisku, hlavne v 1. polčase, keď si vytvorili rozhodujúci náskok, ktorý si udržiavali až do konca. My sme sa nevedeli presadiť proti obrane, kde si všetko preberali. V útoku sme nevyužili situácie, keď si väčší hráč preberie nižšieho alebo fyzicky slabšieho. Taktiež v obrane musíme viacej pracovať na rotáciách, pretože tam bolo strašne veľa nedorozumení, za ktoré sme pykali.“