Správy

Mesto začne s distribúciou rúšok pre obyvateľov starších ako 70 rokov: Ako to bude fungovať?

Mesto Prievidza začne v tomto týždni s distribúciou rúšok pre obyvateľov starších ako 70 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Mesto začne s distribúciou rúšok pre obyvateľov starších ako 70 rokov: Ako to bude fungovať?
Zdroj: pixabay.com

Ochranné pomôcky doručia zamestnanci mesta a dobrovoľníci do schránok seniorov. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

Rúška bude samospráva distribuovať tým seniorom, ktorí dovŕšia k 31. marcu najmenej 70 rokov. Týchto obyvateľov je v Prievidzi podľa evidencie samosprávy približne 5500. „Doručenie budeme realizovať postupne, počas približne viac ako jedného týždňa, aj s ohľadom na dodávky rúšok od firiem, ktoré nám ich šijú a dodávajú. Sú to tisíce obálok, ktoré treba doručiť po celom meste, prosíme preto o strpenie. Samozrejme, robíme všetko, čo je v našich možnostiach, aby sme rúška doručili čo najskôr,“ uviedla primátorka Katarína Macháčková.

Rúška dostanú seniori do poštovej schránky, aby sa čo najviac zamedzilo potenciálnemu ohrozeniu nákazou. Dobrovoľníci ochotní pomôcť s doručovaním rúšok sa môžu prihlásiť v rámci dobrovoľníckeho programu Prievidza pomáha.

Ak z nejakých dôvodov potrebujú obyvatelia doručiť rúško prednostne alebo ho potrebujú súrne zabezpečiť pre ohrozené osoby v inom ako seniorskom veku, prosíme, aby mesto kontaktovali na michaela.bartusova@prievidza.sk alebo telefónnom čísle 0904 752 611 v p­racovných dňoch v čase od 8.00 h do 14.00 h,“ dodala primátorka.

Foto: Ilustračné

Áno si povedali v rúškach: Netypická svadba Katky a Ľuba
3
Galéria
Zdroj: Lubo Bechný
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie