Rôzne

Pozrite ten komfort: V Trenčianskom kraji začne jazdiť 25 nových autobusov, FOTO

Všetky autobusy sú vybavené širokouhlými informačnými obrazovkami a zabezpečujú vyšší komfort prepravy vďaka modernej klimatizácii s vykurovaním. Čítajte viac...

Ilustračný obrázok k článku Pozrite ten komfort: V Trenčianskom kraji začne jazdiť 25 nových autobusov, FOTO
8
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Po cestách Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) začne od tohto týždňa jazdiť 25 nových autobusov prímestskej autobusovej dopravy. Autobusy novej generácie odovzdali do užívania v sobotu v rámci Dňa otvorených dverí Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) v Trenčíne predstavitelia spoločnosti a Trenčianskeho samosprávneho kra­ja.

Ako informovala hovorkyňa SAD Trenčín Ivana Strelcová autobusy budú nasadené do prevádzky na najvyťaženejšie linky v okresoch Trenčín, Považská Bystrica, Púchov, Ilava, Nové Mesto nad Váhom a Myjava. Nahradia staršie typy autobusov, ktoré sú už technicky, ale aj morálne zastarané.

Autobusy podľa nej zabezpečujú vyšší komfort prepravy vďaka modernej klimatizácii s vykurovaním. Klimatizácia je v nových autobusoch prepojená s riadiacim panelom, ktorý zabezpečuje, že po nastavení teploty si autobus sám zapína a vypína nezávisle kúrenie a ovláda tepelný komfort, čo v minulosti zabezpečoval vodič.

„Z bezpečnostného hľadiska autobusy poskytujú vyššiu bezpečnosť, či už svojou konštrukciou oproti starším typom, ale hlavne priamo bezpečnostnými pásmi na každom sedadle pre cestujúcich a pasívne cúvacími senzormi. Okrem ekologických a bezpečnostných opatrení sú nové autobusy vybavené wifi pripojením. Po zaradení týchto 25 autobusov je pre cestujúcich wifi pripojenie k dispozícií už v 105 z 273 p­rímestských autobusov,“ doplnila Strelcová.

Z 25 autobusov je podľa nej 15 nízkopodlažných, všetky autobusy sú prvýkrát vybavené širokouhlými informačnými obrazovkami. Novinkou sú najmodernejšie motory EURO 6, vďaka ktorým sa podstatne znížili emisie. Moderný odbavovací systém podstatne urýchľuje nastupovanie cestujúcich, úhrada cestovného bude možná aj platobnou kartou.

Pozrite si aj fotogalériu autobusov novej generácie Trenčianskeho kra­ja

V OBRAZOCH: Autobusy novej generácie v Trenčianskom kraji
8
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie