Rôzne

Počet nakazených stúpol aj v našom kraji: Ako sú na tom jednotlivé okresy?

V pondelok na Slovensku pribudlo 23 nakazených novým koronavírusom. Medzi nimi sú aj prípady z nášho kraja.

Ilustračný obrázok k článku Počet nakazených stúpol aj v našom kraji: Ako sú na tom jednotlivé okresy?
Zdroj: pixabay.com

Na Slovensku v pondelok 27. júla pribudlo 23 prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 1548 testov. Krajina tak celkovo doteraz eviduje 2204 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 28 ľudí. Spolu je tak na Slovensku 1644 vyliečených.

V nemocniciach s ochorením alebo s podozrením naň leží 24 pacientov, z nich potvrdený COVID-19 má 14 osôb. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii nikto. Počet úmrtí ostáva na čísle 28.

Nové prípady

„Pozitívne testovaní boli z okresov Bratislava (3), Michalovce (3), Bánovce nad Bebravou (3), Piešťany (2), Dolný Kubín (2), Žilina (2), Čadca (2), Prievidza (1), Žiar nad Hronom (1), Prešov (1), Žarnovica (1), Banská Bystrica (1) a Košice (1),“ priblížilo Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti. Doplnilo, že pacienti boli vo veku od 10 do 75 rokov a išlo o 13 mužov a 10 žien.

V Trenčianskom kraji tak pribudli štyri nové prípady. Okres Bánovce nad Bebravou s ďalšími tromi novými prípadmi je už tretí v krajskom poradí. Okres Prievidza zaznamenal ďalší prípad, čo len potvrdilo, že je druhý v slovenskom poradí po Bratislavskom okrese.

Údaje z kraja

V Trenčianskom kraji sa tak doteraz podľa údajov na stránke NCZI vyskytlo 287 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 147 z okresu Prievidza, 36 z okresu Trenčín, 24 z okresu Bánovce nad Bebravou, 22 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 17 z okresu Považská Bystrica, 14 z okresu Partizánske, 13 z okresu Myjava, 10 z okresu Ilava a 4 z okresu Púchov.

Veľká časť z nich je však už vyliečená.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie