Rôzne

Parkovisko v centre Prievidze je modernejšie: Platiť zaň možno už aj mobilom

V Prievidzi rozšírili moderné parkovanie. Platiť mobilom možno už aj na tejto ulici v centre mesta.

Ilustračný obrázok k článku Parkovisko v centre Prievidze je modernejšie: Platiť zaň možno už aj mobilom
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Vodiči môžu po novom za parkovanie na uzatvorenom parkovisku na ulici A. Hlinku v Prievidzi zaplatiť aj cez mobilnú aplikáciu. Rozšírenú možnosť platby zaviedla samospráva aj v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

Novinku v podobe takzvaného parkomatu v mobile na uzatvorenom závorovom parkovisku zaviedla samospráva v týchto dňoch.

Parkovisko sa nachádza v centre mesta v bezprostrednej blízkosti obchodných domov a mnohých inštitúcií. Vodiči tam majú k dispozícii 60 parkovacích miest. „Klasický parkomat neprináša vždy bezproblémový a bezpečný proces platby. Chýbajúca hotovosť, parkomat bez možnosti platby kartou, komplikovaná obsluha, manipulácia s peniazmi a kontakt s parkomatom predstavujú riziká a komplikácie. Do popredia sa v súčasnosti dostáva aj téma ochrany zdravia a bezpečnosti,“ ozrejmil Roman Bartoš, vedúci strediska miestnych komunikácií a správy parkovísk.

Práve prostredníctvom využívania aplikácie ParkDots môžu podľa neho vodiči dodržiavať bezpečný odstup a minimalizovať riziko. „Medzi hlavné výhody, ktoré parkomat v mobile prinesie aj vodičom v Prievidzi, patrí pohodlie, bezpečnosť, úspora času a bezproblémový odchod z parkoviska. Platba mobilnou aplikáciou je navyše eco-friendly alternatívou ku klasickému lístočkovému parkomatu,“ dodal.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie