Obľúbený banícky jarmok v Prievidzi: Čo všetko nás tento rok čaká?

Dlho očakávané podujatie prinesie tento rok hneď niekoľko noviniek. Pozrite si meno headlinera, ktorého si Prievidžania odhlasovali na Facebooku, i ostatné lákadlá...

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Obľúbený banícky jarmok v Prievidzi: Čo všetko nás tento rok čaká?
Zdroj: TASR

Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi pripravilo aj tento rok tradičný Banícky jarmok, ktorý sa uskutoční v dňoch 9. až 11. septembra 2016. Už 32. ročník obľúbeného podujatia sa bude konať na Námestí J. C. Hronského, na Ulici M. R. Štefánika a v Mestskom parku v Prievidzi.

Obľúbený banícky sprievod

Počas troch jarmočných dní sa na pódiu vystrieda množstvo účinkujúcich, ktorí do nášho mesta prinesú zábavu, dobrú náladu a známe hity. Už neodmysliteľnou súčasťou otvorenia jarmoku je Banícky sprievod, ktorý vyrazí o 16.00 h spred prievidzského Domu kultúry, pôjde cez „jednosmerky“ až k pódiu na Námestí J. C. Hronského.

Sprievod sa teší veľkej popularite, každoročne sa do neho zapojí viac ako stovka ľudí. Ani tentokrát nebudú chýbať členovia baníckych spolkov, športových, kultúrnych a záujmových klubov, denných centier, žiaci prievidzských škôl… Tento rok organizátori sprievod spestrili o nový prvok – Chodúľové divadlo.

Otváračka s bubnovou šou

Kultúrny program otvorí v piatok popoludní slávnostný ceremoniál. V rámci neho sa predstaví súbor SUBINA zo ZUŠ L. Stančeka Prievidza so svojou bubnovou show. Na slávnostnom otvorení privítame aj Banícky spevokol Kahanec. Nasledovať bude komponovaný program folklórnych skupín z nášho regiónu pod názvom Na jarmok.

Diváci si budú môcť vychutnať aj orchester Akordeonika, ktorý patrí medzi slovenskú akordeónovú špičku. Piatok večer sa námestie zmení na malú Jamajku – vystúpi reggae formácia Medial Banana. Jedným z headlinerov prvého jarmočného večera bude košická kapela No Name. Fanúšikovia sa môžu tešiť na množstvo notoricky známych hitov a skvelú show, ktorú spevák Igor Timko spolu s kapelou vytvorí.

Prievidžania rozhodli na Facebooku

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi pred niekoľkými mesiacmi dalo možnosť svojim priaznivcom v ankete na Facebooku rozhodnúť, koho chcú na jarmoku vidieť. Vyhrala kapela Horkýže Slíže, ktorá publikum zabaví v piatok v noci. Všetci, ktorí v ankete hlasovali, boli zapojení do súťaže o VIP stretnutie s víťaznou kapelou. Šťastie sa usmialo na pani Moniku, ktorá sa s členmi Horkýže Slíže stretne v zákulisí spolu s jej manželom, ktorý je ich veľký fanúšik. Piatok večer ukončí dvojhodinovou diskotékou DJ Kajo z Beta rádia.

Zumba aj brakedance

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi sa tento rok rozhodlo program na jarmoku obohatiť o nové zložky: šport a tanec. Druhý jarmočný deň, sobotu 10. septembra, odštartuje na námestí zumba maratón, ktorý bude viesť popredná slovenská inštruktorka Irena Sombatyová.

Sobota bude pokračovať tancom. Najstaršia slovenská breakdancová formácia Breakfans predvedie nielen svoje tanečné umenie, ale divákov zapojí do programu za pomoci školy tanca pod ich taktovkou. Popoludnie bude patriť regionálnym hudobným formáciám, predstaví sa Janko Kulich & Kolegium a prievidzské kapely Elektric a Color. Dorazí aj kapela Mofokiller, ktorá síce pôsobí v Bratislave, no všetci jej členovia sú Prievidžania. Večer bude patriť funky formácií Funkiez so speváčkou Sašou Okálovou. Sobotu ukončí klasika, kapela Gladiator.

Posledný deň na folklórnu nôtu

Posledný jarmočný deň, nedeľu 11. septembra, otvorí domáci folklórny súbor Senior Vtáčnik a na svoje si prídu aj priaznivci dychovej hudby – krátko popoludní vystúpi DH Bojnická kapela. Poobedie sa bude niesť v znamení spevákov známych šlágrov – vystúpi otec a syn – Ján & Jaroslav Hruška a po nich Ľudovít Kašuba. Nielen nedeľňajší program ale i celý jarmok ukončia známi heligonkári zo severu Slovenska – Kysucká vrchárska heligónka.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk