Rôzne

Nemocnica v Handlovej o COVID situácii: Spôsob, ako sa dá objednať na testovanie

V handlovskej nemocnici leží osem pacientov s novým koronavírusom. Ako je to so zamestnancami a testovaním?

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Handlovej o COVID situácii: Spôsob, ako sa dá objednať na testovanie
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Handlovská nemocnica eviduje k pondelkovému ránu osem pacientov s ochorením COVID-19, pozitívny na nový koronavírus je tam i zdravotnícky personál. V zmysle príkazu Ministerstva zdravotníctva SR sa zdravotnícke zariadenie stalo subjektom hospodárskej mobilizácie a reprofilizovalo lôžka na oddelení dlhodobo chorých pre pacientov s novým koronavírusom.

Pozitívni zamestnanci

„Prístroje na umelú pľúcnu ventiláciu v nemocnici nemáme. Zo zamestnancov sú pozitívne tri zdravotné sestry a jeden nezdravotnícky pracovník. Aktuálne nemáme v karanténe žiadneho zamestnanca,“ uviedla v pondelok riaditeľka handlovskej nemocnice Marta Eckhardtová.

Približne polovica zamestnancov podľa nej už ochorenie COVID-19 prekonala.

Testovanie

Nemocnica pre pandémiu nového koronavírusu reprofilizovala celkovo 40 lôžok. „Zatiaľ situáciu zvládame vďaka veľmi dobrej spolupráci s okolitými nemocnicami a krajským operačným strediskom záchrannej zdravotnej služby,“ ozrejmila riaditeľka.

Handlovské zdravotnícke zariadenie naďalej poskytuje aj možnosť dať sa bezplatne otestovať antigénovým testom v mobilnom odberovom mieste v čase od 8.00 do 14.00 hod. Samoplatcovia a pacienti s tzv. covid passom majú možnosť absolvovať i PCR testovanie. „Pripravujeme i možnosť objednávania sa na antigénové testovanie, aby sme tak občanom skrátili čas strávený čakaním na testovanie. Objednávanie je možné na adrese e-vuc.sk v sekcii Trenčiansky samosprávny kraj/mobilné odberové miesta," dodala Eckhardtová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Handlovej

Zdroj: TASR

Najčítanejšie