Správy

Nelichotivé umiestnenie okresu Prievidza v počte nakazených: Pribudli nové prípady

Na Slovensku pribudlo osem nakazených koronavírusom a zomrel ďalší človek. Aká je situácia v okrese Prievidza?

Ilustračný obrázok k článku Nelichotivé umiestnenie okresu Prievidza v počte nakazených: Pribudli nové prípady
Zdroj: TASR

Na Slovensku pribudlo za pondelok (11. 5.) osem nových prípadov nákazy novým koronavírusom z 2063 testovaných. Na ochorenie zomrel ďalší človek, dokopy má tak nový koronavírus na Slovensku 27 obetí. Informuje o tom permanentný krízový štáb na internetovej stránke korona.gov.sk.

V slovenských nemocniciach je v súvislosti s podozrením na nový koronavírus hospitalizovaných 120 osôb, z toho 21 pacientov má nákazu potvrdenú. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je päť pacientov a z nich je na pľúcnej ventilácii jeden. Doposiaľ bolo na Slovensku vykonaných 122.708 testov, pozitívnych je 1465 ľudí.

Tri nové prípady

Z ôsmich nakazených pribudli traja ľudia v Trenčianskom kraji, dvaja v Nitrianskom a Trnavskom a jeden v Prešovskom kraji. Za pondelok pribudlo taktiež 24 vyliečených pacientov.

Všetky tri nové prípady z nášho kraja sú z okresu Prievidza. Ten je tak v počte pozitívne testovaných pacientov na Slovensku už na delenom treťom mieste s okresom Spišská Nová Ves. Viac ich majú len okresy Bratislava a Pezinok. Vyplýva to z údajov na stránke Národného centra zdravotníckych informácií.

Čísla z kraja

V Trenčianskom kraji sa tak doteraz podľa údajov na stránke NCZI vyskytlo 170 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 90 z okresu Prievidza, 25 z okresu Trenčín, 14 z okresu Považská Bystrica, 14 z okresu Partizánske, 10 z okresu Ilava, 6 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 6 z okresu Bánovce nad Bebravou, 4 z okresu Púchov a 1 z okresu Myjava.

Značná časť z nich je však už vyliečená.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie