Daniel Palacka Basketbal

Naši basketbalisti vycestovali do Levíc: Zápas skončil jasným víťazstvom!

Sezóna SBL vstúpila do druhej polovice. V 19. kole sme vycestovali do Levíc. Pozrite ako sa darilo našim basketbalistom.

Ilustračný obrázok k článku Naši basketbalisti vycestovali do Levíc: Zápas skončil jasným víťazstvom!

Prievidza začala zápas opatrne. Koncentrovanou hrou si postupne vybudovala náskok. Hráči predvádzali bojovný výkon s ukážkovými akciami. V úvode sa presadil Marko Batina, ktorý zaznamenal 9 bodov.

Začiatok druhej štvrtiny bol napätý a hra sa postupne dostávala do tempa. Súper mal problém s našou obranou a naopak, z veľmi dobrej obrany sme rýchlymi brejkami postupne zvyšovali naše vedenie (18:36). Dobre sme odstavovali hráčov a doskakovali. 20 – bodový rozdiel v 15. minúte po ukážkovom prieniku dosiahol Miljković.

V tretej štvrtine Prievidza naďalej zvyšovali naše tempo. Po šnúre 0:8 sme vyhrávali 30:58 a súper sa nedokázal dostať do zápasu. Hráči predvádzali pekné akcie, ktorými bavili divákov. V 27. minúte sa tromi trojkami predviedol Brliť, na ktoré mu sekundoval dvomi trojkami Jašš (43:80).

V závere zápasu sme hrali uvoľnene, kontrolovali sme priebeh a užívali si hru. V 34. minúte sa do rotácie zapojil aj Pasovský, ktorý ako posledný doplnil streleckú listinu, keď zaznamenal 3 body. Prievidzských basketbalistov prišla podporiť asi fanúšikov.

EUCOS Levickí Patrioti – BC Prievidza 61:101 (13:25,17:25,­15:31,16:20) Webster 21, Igrutinović 10, Agho 9 – Batina 22, Marić 17, Jašš 14 TH: 20/25 – 20/27, Trojky: 1 – 9, Fauly: 24 – 24