Rôzne Video

Nádherné pieskové kráľovstvo: Vyrezali aj 9 slovenských hradov a zámkov, VIDEO

V Bojniciach otvorili pieskové kráľovstvo, v ktorom sídlia aj rôzne sochy. Pozrite, ktoré hrady a zámky zvečnili do piesku.

Zdroj: Dnes24.sk

Pieskové kráľovstvo so sochami draka, kráľa, princeznej a maketami deviatich slovenských hradov a zámkov otvorili v sobotu 27. júna v Bojniciach. Podľa autora myšlienky Viktora Reisela ich päť sochárov vytvorilo približne za dva týždne.

Najťažší bol Bojnický zámok

„Videl som podobné výstavy v Českej republike aj vo svete a mal som pocit, že na Slovensku je toho málo. Najťažšie bolo vyrezať Bojnický hrad, ktorý je dominantou a je veľmi rozsiahly. Má veľa vežičiek a okien, je taký zložitý,“ povedal autor myšlienky pieskového kráľovstva.

Sochy vznikali pod taktovkou autora ľadového dómu na Hrebienku Adama Bakoša a ich tvorcovia spotrebovali 130 ton piesku. „Vytvorili z nich Bojnický zámok, Krásnu Hôrku, Bratislavský hrad, Strečno, Spišský hrad, Oravský hrad, Smolenický zámok, Kežmarský hrad a Trenčiansky hrad. Počasie je najväčším nepriateľom. Ak prídu krúpy alebo povodne, musíme začať odznova,“ dodal Reisel.

Otváracie hodiny

Pieskové kráľovstvo v Bojniciach bude otvorené denne od 10.00 do 17.00 h. „Ak bude priaznivé počasie, chceli by sme vydržať do konca októbra,“ uzavrel Reisel.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si nádherné diela.

FOTO: V pieskovom kráľovstve v Bojniciach sídli 9 slovenských hradov a zámkov
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie