Daniel Palacka Iné športy

Prievidžania mali počas sviatočného víkendu náročný program. V sobotu ich čakali Košičania a v nedeľu ich tabuľkový sused z Humenného. Pozrite sa ako jednotlivé zápasy dopadli.

Ilustračný obrázok k článku Nabitý víkend prievidzských volebajlistov: Ako si poradili s Košičanmi a Humenčanmi?

VK Prievidza – VK KDS Šport Košice 3:0 21,15,19

PD – Rodriguez 10, Vlk 11,Pinerua 13.,Szaraz 7.,Paez 3.,Halanda 4, lib Hraňo, Str. Hauer, Michalec 1,Hukel 5 rozh Hodoň Novotný, 390 div.

Košičania, silný na podaní a hlavne hrou v poli, neboli v sobotu Prievidzi rovnocenným súperom. Tréner Kašša dal počas troch setov príležitosť všetkým hráčom, len libero Kubš pre zdravotné problémy nezasiahol do hry. V prvom sete v hre domácich bolo ešte veľa nevynútených chýb (10), ale set bez problémov skončil v ich prospech. Druhý set trval len 19 minút a Prievidza si dala pozor na nevynútené chyby. Videli sme pekné volejbalové akcie a aj v poli to už vyzeralo výborne.

Hladký priebeh setu príliš uspokojil Prievidžanov a následný – tretí set bol tak najvyrovnanejší. Hostia výborne podávali a útok domácich často končil na rukách hráčov z Košíc. Po technickom tajme za stavu 16: 15 domáci opäť prevzali taktovku do rúk a set aj zápas doviedli do víťazného konca. Netradičný čas ovplyvnil počet divákov. Pre basketbalový Zápas sa hralo o 14,00 a prilákal len 390 divákov.

R.Kašša : O prvé body prvého setu sme sa ešte delili s Košičanmi, napriek mnohým nevynúteným chybám sme ale iniciatívu prebrali a set vyhrali, V druhom sete to už bola len naša hra, prestali sme kaziť podanie a výsledok bol jasný, V treťom sa moji hráči trápili a robili vlastné chyby. Súper sa chytil , tlačil na nás, s čím sme sa vyrovnali a doviedli set a zápas do víťazného konca.

Škvarek : Ťažko sa mi hodnotí, nedostali sme sa vôbec do hry. Jedine, keď sme pritvrdili na servise a vtedy si to horšie prihrávali.. toto bol dneska recept, len sme neudržali ten servis ani počas celého jedného setu..

ŠK Chemes Humenné – VK Prievidza 3:2 (18, –20, –16, 22, 9) 117 min, rozhodovali: Servický a Drobňák, 530 divákov. Humenné: J. Hriňák 2, Mlynarčík 31, Javorčík 10, Mizerák 4, Jakubov 8, Kašper 7, libero Boldy (Pavelka 4, Beňa 0, Leškanič 1, Soták 2). Tréner: R. Vlkolinský. Prievidza: Paez 9, Piňerua 20, Rodriguez 11, Vlk 9, J. Hukel 0, Száraz 4, liberá Kubš a Hraňo (Halanda 13). Tréner: R. Kašša.

Štatistické porovnanie: Útoky: 49:48 Esá: 9:4 Bloky: 11:14

Do zápasu naskočili lepšie domáci hráči, ktorí hneď v úvode viedli nad súperom o 6 bodov, 11:5. Tlak „chemesákov“ sa aj naďalej stupňoval a pri druhom technickom oddychovom čase už bolo 16:6. Následne sa hostia z Prievidze predviedli šnúrou šiestich bodov, po ktorých znížili nepriaznivé manko a dotiahli sa na 16:12. Prišlo však striedanie nahrávačov i oddychový čas trénera Vlkolinského a domáci volejbalisti si koncovku setu už ustrážili a vyhrali 25:18.

Druhý set začali naopak lepšie hostia, ktorí rýchlo viedli 4:0 a neskôr aj 10:3. Za tohto stavu prišli na palubovku Hriňák s Pavelkom a humenskí volejbalisti znížili na 8:12. Koncentrovaní a obetavo hrajúci Prievidžania však v druhom sete dominovali a drámu nepripustili. Pohodlný náskok si udržali až do konca setu a po víťaznom bloku Halandu na 20:25 vyrovnali na 1:1.

Za nerozhodného stavu nastúpili hráči do tretieho setu. Jeho úvod bol vyrovnaný a žiadne z družstiev si nevytvorilo väčší náskok. Zmeniť sa to podarilo až Venezuelčanovi Pineruovi. Po jeho dvoch útokoch a spornom výroku rozhodcu išli do vedenia 15:12. Domáci tréner na situáciu reagoval oddychovým časom i viacerými striedaniami, avšak rozbehnutých Prievidžanov už nezastavil. Od druhého technického oddychového času uhrali hostia deväť lôpt, kým Humenčania iba dve a tak zaslúžene viedli 2:1.

Podobný priebeh ako tretí set malo aj štvrté dejstvo, no s lepším koncom pre domácich. Družstvá bojovali o každú loptu a až do druhého technického oddychového času bol rozdiel jednobodový, 16:15. Následne sa úspešným útokom i blokom prezentoval výborne hrajúci Mlynarčík a bolo 19:16. Hostia zásluhou Pineruu ešte znížili na rozdiel jedného bodu, avšak napokon šťastie i verdikt rozhodcov stáli pri Humenčanoch, ktorí vyhrali 25:22 a dorovnali stav stretnutia na 2:2.

Povzbudení Humenčania začali lepšie aj v tajbrejku a po sérií štyroch bodov viedli 4:1. Bojovne hrajúci hostia ešte dokázali vyrovnať na 4:4, ale to bolo z ich strany všetko. Zvyšok piateho setu už patril hráčom úradujúceho majstra, ktorí vďaka úspešnému smeču a dvom esám Mlynarčíka viedli 9:5. Jasné vedenie si ustrážili až do konca a po sete 15:9 vyhrali celý zápas 3:2.

Peter Mlynarčík, univerzál Humenného: „Úvod zápasu bol z našej strany výborný a dodržiavali sme dohodnutú taktiku. Potom sme však nepochopiteľne poľavili a hostia sa chytili. V štvrtom sete sme sa zomkli a zabojovali sme o tajbrejk. Našťastie to vyšlo. Súpera sme dnes predčili servisom, ktorý sa nám darí aj v iných zápasoch. Blok sme mali opäť výborný a darilo sa nám aj v poli. Na margo môjho výkonu – včera sa mi zápas veľmi nevydaril, tak som to dnes chcel napraviť a som rád, že som dopomohol k výhre.“

Matej Kubš, libero Prievidze: „Prvý set bol ešte z našej strany slabý. Na začiatku nám Humenčania vysoko odskočili, ťažko sa to dobiehalo. Do druhého setu sme už naskočili trošku koncentrovanejšie, začali sme hrať svoju hru. Škoda je v tom že sme neudržali tempo z toho 2. a 3. setu. Myslím že v tom 4. sete sme trosku poľavili v koncentrácií. Súper nás zatlačil servisom a tak sme ho prehrali. V tajbrejku sme urobili zbytočné chyby, domáci zopakovali výborné podanie a tak víťazstvo zostáva v Humennom.“

Foto M.Suváková

Nabitý víkend prievidzských volebalistov: Ako si poradili s Košičanmi a Humenčan