Rôzne

Minimum nových nakazených: Väčšina z nich je však z okresu Prievidza

V našej krajine pribudli ďalšie tri prípady nového koronavírusu. Horšou správou je, že do toho prispel Prievidzský okres.

Ilustračný obrázok k článku Minimum nových nakazených: Väčšina z nich je však z okresu Prievidza
Zdroj: pixabay.com

Počas štvrtka (14. 5.) pribudli na Slovensku tri prípady nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko má 1480 prípadov. Informuje o tom permanentný krízový štáb na internetovej stránke korona.gov.sk.

Doposiaľ sa vykonalo 135 902 testov, počas štvrtka sa ich spravilo 3992. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 1131 ľudí, z toho za štvrtok zaznamenali 19 vyliečených. Hospitalizovaných je 116 osôb, z toho v 21 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú tri osoby a na pľúcnej ventilácii nie je nikto. Na Slovensku počas štvrtka nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je 27.

Väčšina z nášho okresu

Dva nové prípady pribudli v Trenčianskom kraji a jeden v Košickom kraji. V Banskobystrickom, Bratislavskom, Nitrianskom, Prešovskom, Trnavskom a Žilinskom kraji počas štvrtka nepribudol žiaden nový prípad.

Oba nové prípady z nášho kraja boli zaznamenané v okrese Prievidza. Vyplýva to z údajov na stránke Národného centra zdravotníckych informácií.

Údaje z kraja

V Trenčianskom kraji sa tak doteraz podľa údajov na stránke NCZI vyskytlo 174 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 93 z okresu Prievidza, 26 z okresu Trenčín, 14 z okresu Považská Bystrica, 14 z okresu Partizánske, 10 z okresu Ilava, 6 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 6 z okresu Bánovce nad Bebravou, 4 z okresu Púchov a 1 z okresu Myjava.

Veľká časť z nich je však už vyliečená.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie