Rôzne

MHD v Prievidzi a Bojniciach: Voziť sa budeme na nových moderných autobusoch

Cestujúci sa potešia. Flotilu prievidzského dopravcu doplnilo päť nových ekologických autobusov.

Ilustračný obrázok k článku MHD v Prievidzi a Bojniciach: Voziť sa budeme na nových moderných autobusoch
Zdroj: TASR/Alexandra Moštková

Flotilu prievidzského dopravcu doplnilo päť nových ekologických autobusov. Premávať budú v rámci mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Prievidzi a Bojniciach. Spoločnosť SAD Prievidza do nich investovala približne milión eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Autobusy odovzdali do užívania v utorok 24. novembra.

Moderné typy

„Autobusy zakúpila spoločnosť, ktorá funguje aj s príspevkom z mesta. Veľmi sa tomu tešíme, pretože kúpa určite skvalitní a zatraktívni služby poskytovania verejnej hromadnej dopravy,“ skonštatovala primátorka Prievidze Katarína Macháčková.

Vozidlá budú podľa nej ekologické, budú môcť nimi cestovať aj imobilní občania a budú plne klimatizované, komfort tak bude podstatne vyšší.

„Ide o moderný typ autobusu s motorom triedy euro 6, spĺňa tak ekologické normy, ktoré sú momentálne predpísané. Je nízkopodlažný, má automatickú prevodovku, odvezie 80 ľudí, z toho 23 ľudí si môže pohodlne sadnúť,“ doplnil generálny riaditeľ spoločnosti Michal Danko.

Motivácia pre ľudí

Prioritou dopravcu je podľa neho to, aby ľudia autobusy využívali a podľa svojich slov by bol veľmi rád, keby ich to motivovalo k tomu, aby cestovali MHD. Rovnako to vníma i mesto. „Sľubujeme si od toho, že cestujúci budú viac využívať služby a verím, že tento spôsob dopravy si nájde väčšiu obľubu,“ dodala primátorka.

Investícia do jedného autobusu predstavovala viac ako 200 000 eur bez DPH. „Sú to tak nemalé peniaze, ale robíme to v rámci zmluvy, ktorú máme vysúťaženú na desať rokov, čiže ide o postupnú obnovu. Životnosť autobusov je v rámci súťažných podkladov nastavená do 16 rokov,“ uzavrel Danko.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie