Mesto plánuje získať pozemky: Vyrastú v Prievidzi cyklotrasy?

Zdá sa, že v Prievidzi svitá na lepšie časy. Mesto plánuje vybudovať cyklotrasy. Čítajte viac.

Ilustračný obrázok k článku Mesto plánuje získať pozemky: Vyrastú v Prievidzi cyklotrasy?
Zdroj: TASR

Samospráva Prievidze má záujem získať do svojho vlastníctva pozemky na území mesta, cez ktoré majú viesť plánované cyklotrasy. Získať plánuje aj pozemky na Riečnej ulici, a to za účelom vybudovania parkoviska.

S ich delimitáciou počítajú Zmeny a doplnky č. 15 územného plánu mesta, ktoré na svojom dnešnom rokovaní schválili prievidzskí mestskí poslanci.

V poradí 15. doplnky a zmeny k územnému plánu mesta zahŕňajú dve základné témy, a to verejno-prospešné stavby a zmenu využitia funkcie územia, skonštatoval vedúci referátu územného plánovania a dopravy Mestského úradu v Prievidzi Roman Veselý.

„Verejno-prospešné stavby ako záväzné časti územného plánu vlastne umožňujú mestu delimitovať, teda previesť do vlastníctva mesta, pozemky, ktoré sú vo vlastníctve Slovenského pozemkového fondu. Konkrétne v zmenách a doplnkoch číslo 15 sú pozemky na Riečnej ulici, kde má mesto záujem vybudovať parkovisko a taktiež aj pozemky pod cyklotrasy, ktoré mesto teraz aktuálne rieši,“ priblížil.

Zmeny v územnom pláne sa dotýkajú aj lokality ulíc Za depom, Duklianska, Andreja Sládkoviča a Ľudovíta Štúra, kde obyvatelia iniciovali petíciu za zachovanie radovej zástavby rodinných domov, keďže v platnom územnom pláne bola lokalita určená na občiansku vybavenosť. Doplnok teda rieši zmenu využitia funkcie územia.

Do zmien a doplnkov plánu samospráva, naopak, nezaradila chatu postavenú mimo zastavaného územia v Malej Lehôtke, tú tam požadoval zapracovať jej majiteľ.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame