Rôzne

Koronavírus: Značný nárast v Prievidzskom okrese, padla hranica 100 prípadov

Slovensko doteraz eviduje 1687 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Značná časť z nich je z okresu Prievidza.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Značný nárast v Prievidzskom okrese, padla hranica 100 prípadov
Zdroj: TASR

Včera sme vás informovali, že po 45 dňoch pribudol v okrese Prievidza prípad ochorenia COVID-19. V utorok 30. júna na Slovensku pribudlo 20 prípadov nákazy novým koronavírusom, pričom značná časť z nich je z nášho okresu.

Padla hranica 100

Národné centrum zdravotníckych informácií na stránke covid-19.nczisk.sk informuje o tom, že v Prievidzskom okrese pribudlo šesť nových prípadov tohto ochorenia.

V okrese Prievidza sme sa teda od začiatku vypuknutia pandémie prehupli cez hranicu 100 prípadov, keďže bolo doteraz oznámených 101 pozitívnych prípadov. Náš okres je štvrtý v poradí, ktorý sa dostal na trojciferné číslo. Pre ním to boli okresy Bratislava, Pezinok a Spišská Nová Ves.

Údaje z kraja

V Trenčianskom kraji sa tak doteraz podľa údajov na stránke NCZI vyskytlo 188 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 101 z okresu Prievidza, 27 z okresu Trenčín, 16 z okresu Považská Bystrica, 14 z okresu Partizánske, 10 z okresu Ilava, 9 z okresu Bánovce nad Bebravou, 6 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 4 z okresu Púchov a 1 z okresu Myjava.

Veľká časť z nich je však už vyliečená.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie