Katarína Vlčková Rôzne

Koniec roka a začiatok novej etapy života: Takto sa lúčili so školou prievidzskí deviataci

Roky utiekli ako voda a prišlo na rad i prvé lúčenie. Deviataci zo ZŠ Rastislavova v Prievidzi to zobrali do svojich rúk a pripravili pre rodičov i učiteľov takúto rozlúčku.

Ilustračný obrázok k článku Koniec roka a začiatok novej etapy života: Takto sa lúčili so školou prievidzskí deviataci
Zdroj: Dnes24.sk

Žiaci deviateho ročníka na ZŠ Rastislavova sa slávnostne rozlúčili so školou už včera. „Rozlúčku Posledné zvonenie pripravili v spolupráci s rodičmi netradične mimo školu. Pozvali všetkých učiteľov a pripravili pre nás úžasný program, ktorý mal akýsi maturitný nádych. Zabávali sa a bola z nich cítiť radosť, že sa im končí jedna kapitola života a tešia sa na tie ďalšie,“ opísala riaditeľka Václava Juríková.

Dnešné odovzdávanie vysvedčení sa nezaobišlo bez programu. Slávnostné ukončenie školského roka prebieha každoročne v exteriéri školy. „Súčasťou tohto programu býva oceňovanie najúspešnejších žiakov a tiež príhovor deviatakov, ktorí sa prihovárajú svojim mladším spolužiakom, nabádajú ich, aby sa vyvarovali chýb, ktorých sa dopustili sem tam aj oni a ďakujú všetkým učiteľom za všetko, čo pre nich s láskou a trpezlivosťou počas celej školskej dochádzky urobili,“ opisuje posledný deň školy.

Múr spomienok

Tohtoročný deviataci sa so svojou školou rozlúčili v skutku netradične. Vlastnoručne vyhotovili akýsi Múr spomienok vo vonkajších priestoroch školy a ako tvrdia, plánujú sa k nemu v budúcnosti vracať a spomínať.

Deviataci sa lúčili so školou s úsmevom na tvári, no niektorým bude za školou aj clivo. „V niektorých prípadoch sa lúčili aj so slzičkami v očiach, ktorými zmáčali šaty učiteľov, s ktorými sa boli pred definitívnym odchodom zo školy osobne rozlúčiť, vystískať a poďakovať,“ dodala na záver Václava Juríková.

Foto: ZŠ Rastislavova

Takto sa lúčili deviataci
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie