Basketbal

Klub z Prievidze rieši vážny problém: Koronavírusom sa nakazil jeho hráč

Basketbalový klub z Prievidze pred začiatkom tréningového procesu zasiahla správa o pozitívnom teste na Covid-19. Aké kroky podnikli?

Ilustračný obrázok k článku Klub z Prievidze rieši vážny problém: Koronavírusom sa nakazil jeho hráč
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Jeden z basketbalistov tímu BC Prievidza sa nakazil koronavírusom. Informáciu zverejnil účastník Slovenskej basketbalovej ligy (SBL) na svojej internetovej stránke, pričom meno hráča nezverejnil.

Bez kontaktu

Hráč je aktuálne v karanténe a nemá žiadne príznaky ochorenia. S ostatnými členmi tímu do kontaktu neprišiel.

„Všetci naši hráči, ktorí prišli na Slovensko, boli v päťdňovej karanténe a následne podstúpili testovanie na koronavírus. Dnes sme dostali informáciu, že jeden hráč bol pozitívne testovaný. Až po absolvovaní dvoch testov s negatívnym výsledkom sa pripojí ku zvyšku tímu, ktorý od pondelka začne trénovať,“ uviedol vo vyhlásení klub BC Prievidza.

Preventívne v karanténe

Ďalej klub oznámil, že preventívne zostanú v karanténe aj ďalšie dve osoby, ktoré s ním boli v aute. „Sme radi, že sme prijali takéto opatrenia, ktorými sme eliminovali kontakt medzi hráčmi a inými osobami. Hráčov sme na Slovensko radšej doviezli skôr, aby sme mali 100-percentnú istotu, že všetci členovia tímu budú pred začiatkom spoločnej prípravy zdraví. Jedine zodpovedným prístupom môžeme túto situáciu zvládnuť, či už ako športový kolektív alebo celá spoločnosť,“ doplnili z BC Prievidza.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie