Barbara Dallosová Krimi

Hubár Vlado (65) pri Prievidzi sa nestačil čudovať: Narazil na funkčnú muníciu

Munície, ktorá nebola vystrelená a manipulácia s ňou nebola bezpečná, sa za dodržania prísnych bezpečnostných opatrení ujal pyrotechnik.

Ilustračný obrázok k článku Hubár Vlado (65) pri Prievidzi sa nestačil čudovať: Narazil na funkčnú muníciu
Zdroj: Policajný zbor SR

O Vladimírovi (65), ktorý pri hubačke v Radobici náhodou našiel muníciu z druhej svetovej vojny, informuje krajská polícia na svojom oficiálnom facebooku.

Ako opisuje polícia, nález hubár nahlásil telefonicky na číslo 158. Na muníciu naďabil v lesnom poraste.

,,Do príchodu pyrotechnika miesto nálezu zaisťovali novácki policajti. Za dodržania bezpečnostných predpisov pyrotechnik preveril miesto nálezu a zistil, že ide o delostreleckú mínu z obdobia II. svetovej vojny pôvodom z Rumunska," konkretizuje polícia.

Munícia bola podľa policajtov plne funkčná s obsahom trhaviny a hlavovým zapaľovačom: ,,Nakoľko šlo o muníciu, ktorá nebola vystrelená a manipulácia s ňou nebola bezpečná, za dodržania prísnych bezpečnostných opatrení sa pyrotechnik rozhodol previezť mínu do úschovne výbušnín v Dubnici nad Váhom."

Počas pyrotechnického zamestnania bude podľa polície munícia zničená výbuchom. Miesto nálezu bolo dôkladne prekontrolované pomocou detektoru kovov, iná munícia sa ale na mieste nenachádzala.

,,Pokiaľ nájdete akúkoľvek starú muníciu nemanipulujte s ňou, ale okamžite kontaktujte políciu. Aj napriek tomu, že munícia z II. svetovej vojny je viac ako 70 rokov stará, môže byť stále nebezpečná a výbuchu schopná," dodáva na záver krajská polícia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie