Hlavný mestský cintorín v Prievidzi bude počas sviatkov otvorený dlhšie

V období okolo Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých bude hlavný cintorín v Prievidzi otvorený dlhšie.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Hlavný mestský cintorín v Prievidzi bude počas sviatkov otvorený dlhšie
Foto: Katarína Reiterová / Zdroj: Dnes24.sk

Hlavný cintorín na Mariánskej ulici v Prievidzi bude v období okolo Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých otvorený dlhšie. Osobitné otváracie hodiny bude mať od 27. októbra do 5. novembra i predajňa s pietnymi predmetmi a kvetmi, informoval hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

„Vzhľadom k tomu, že rodiny navštevujú hroby príbuzných na viacerých miestach, správa cintorína prispôsobila otváracie hodiny, aby v čo najväčšej miere vyhovela návštevníkom pietnych miest,“ zdôvodnil Ďureje.

Cintorín na Mariánskej ulici bude od piatka 27. októbra do nedele 5. novembra sprístupnený pre verejnosť od 7.00 h až do 21.00 h. Cintoríny v mestských častiach Veľká Lehôtka, Malá Lehôtka, Hradec a Necpaly budú podobne ako doposiaľ prístupné bez obmedzenia.

„Počas týchto dní a zverejnených mimoriadnych termínov bude správa cintorína na Mariánskej ulici vystavovať aj nájomné zmluvy na hrobové a urnové miesta a umožní realizovať platby za hrobové a urnové miesta na ďalšie obdobie,“ dodal hovorca mesta.é

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame