Samospráva

Handlová žiada o eurofondy: Reaguje tak na zákon, ktorý musí splniť

Poslanci to odklepli. Handlovská samospráva plánuje rozšíriť miestnu kompostáreň. Takto by to malo vyzerať.

Ilustračný obrázok k článku Handlová žiada o eurofondy: Reaguje tak na zákon, ktorý musí splniť
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Samospráva Handlovej plánuje rozšíriť miestnu kompostáreň. Investíciou za viac ako 420 000 eur chce zabezpečiť spracovanie kuchynského odpadu z domácností, financie na tento účel bude žiadať z fondov Európskej únie. Podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok (NFP) schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní.

Projektom samospráva reaguje na nový zákon, ktorý mestám a obciam na Slovensku ukladá povinnosť zabezpečiť zber a spracovanie kuchynského odpadu.

„Predmetom žiadosti o NFP je rozšírenie kapacity Kompostárne Handlová prostredníctvom prístavby troch betónových plôch k existujúcej ploche k umiestneniu technológií a zakúpenie technológií potrebných pre zber, zvoz a spracovanie kuchynského odpadu,“ uviedol vedúci oddelenia mestských projektov Peter Cagáň. V rámci projektu samospráva podľa neho počíta s kúpou zberového vozidla, hygienizačného kontajnera, drtiča kuchynského odpadu a zberných nádob s rôznym objemom.

Celkové výdavky projektu predstavujú 424 979,40 eura, radnica bude z Operačného programu Kvalita životného prostredia žiadať NFP vo výške 396 970,81 eura. Mesto by sa na financovaní malo podieľať sumou 28 008,59 eura, ktorá tvorí päťpercentné spolufinancovanie a náklady na stavebnú časť.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie