Aktualizované Kultúra

Galéria je otvorená: Ponúka výstavu zbierky Michala Zachara z Prievidze

Výstava v galérii RegionArt v Prievidzi odhalí tajomstvá tropického hmyzu. Ukážu sa aj živé tvory v teráriách.

Ilustračný obrázok k článku Galéria je otvorená: Ponúka výstavu zbierky Michala Zachara z Prievidze
10
Galéria
Zdroj: TASR

Tajomstvá hmyzu z trópov zo zbierky súkromného cestovateľa z Prievidze ponúkne výstava Tropický hmyz, ktorú pripravilo Regionálne kultúrne centrum (RKC) v Prievidzi. Rôzne druhy preparovaného i živého hmyzu si budú môcť návštevníci opätovne pozrieť v galérii RegionArt od 23. novembra do 18. decembra. Informovala o tom Jana Hvojniková z RKC v Prievidzi.

„Zberateľ a cestovateľ Michal Zachar z Prievidze pozýva návštevníkov nahliadnuť do svojej súkromnej zbierky exotického hmyzu, ktorú zhromažďoval niekoľko rokov. Pokochajú sa pohľadom na denné a nočné motýle z celého sveta, vystavovateľ im predstaví aj zaujímavú zbierku chrobákov, ktoré si doviezol z expedícií po krajinách Afriky, Ázie a Južnej Ameriky,“ načrtla Hvojniková.

Ide podľa nej o mimoriadne zaujímavú výstavu, ktorej súčasťou budú aj živé šváby, pavúky – vtáčkare a pakobylky chované v teráriách. „Svet hmyzu je najrozsiahlejším živočíšstvom na svete. Odhaduje sa, že na všetkých kontinentoch ho žije okolo tri a pol milióna druhov. Dá sa tak povedať, že každý tretí živočích na zemeguli je chrobák,“ ozrejmila Hvojniková.

Galéria RegionArt je aj za prísnych protipandemických opatrení naďalej otvorená pre verejnosť. „Niektoré podujatia sme, žiaľ, museli zrušiť alebo presunúť, návštevu galérie si však aj naďalej vedia návštevníci vychutnať v bezpečí a pohodlí. Veríme, že návštevou u nás si oddýchnu a podporia kultúru, ktorá to v týchto časoch naozaj potrebuje,“ dodala Hvojniková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie