Šport Správy

FRANCÚZSKO O SLOVENSKU: Futbalová hviezda Weiss je mimo hry!

Francúzi oceňujú gesto reprezentačného trénera Jána Kozáka vylúčiť mladého Vladimíra Weissa z dvoch kvalifikačných zápasov.

Ilustračný obrázok k článku FRANCÚZSKO O SLOVENSKU: Futbalová hviezda Weiss je mimo hry!
Zdroj: TASR

Problémy, v ktorých lieta slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss (26) už prekročili hranice. Aj francúzsky portál Football365.fr si všíma, že zrejme šoféroval opitý, za čo ho tréner Kozák potrestal dištancom na dva kvalifikačné zápasy so Slovinskom v Ľubľane (0:1) a so Škótskom v Trnave.

Kozák sa s ním nemaznal

“Slovenský reprezentačný tréner Ján Kozák vylúčil Vladimíra Weissa z národného tímu po tom, ako sa odmietol podrobiť policajnej kontrole v Bratislave,” píše francúzsky portál. Dodáva, že hliadka chcela u mladého futbalistu overiť aj prítomnosť alkoholu a drog v krvi, čo však odmietol.

“Aj keď Vladimír Weiss patrí medzi hviezdy slovenského futbalového výberu, Ján Kozák ho neváhal vylúčiť pre dôvody, ktoré so športom priamo nesúvisia,” uznanlivo konštatuje portál. Dodáva, že tréner tým vyslal jasný odkaz, aké správanie od svojich hráčov očakáva.

“Nie je až také dôležité, či je vinný alebo nie. Wiess si počas dvoch zápasov nezahrá, pretože potrebujeme pracovať v pokoji,” cituje slovenského reprezentačného trénera Football365.fr.

Vladimír Weiss mladší
7
Galéria

Zmätok jednej noci

Z tej sobotnej noci je jasná iba jedna vec – bol to veľký žúr, po ktorom sa do luxusného Mercedesu nasúkali až desiati dobre rozveselení chlapci. Lenže v Bratislave im zábavu náhle prekazila policajná kontrola. Hliadka dala Weissovi fúkať, čo však odmietol, rovnako ako odber krvi. Zo zákona sa na takého šoféra hľadí, akoby mal v sebe jedno promile, za čo mu hrozí basa až na jeden rok.

Slávny futbalista preto skončil v policajnej cele a domov ho prepustili až na druhý deň popoludní. V tom čase ešte novinárom odmietal povedať čo i len slovo a rozrozprával sa až po porade so šikovným právnikom. Zrazu sa verejnosť dozvedela, že Weiss sa stal obeťou policajnej šikany, pretože on vôbec nešoféroval a preto nemal dôvod ani fúkať.

Denník Plus1deň priniesol aj výpoveď Weissovho kamaráta, ktorý tvrdí, že za volantom v tú osudnú noc sedel on. „Ja som šoféroval. Bol som o tom už aj vypovedať na polícii. Urobili sme hlúposť, že sme išli v aute desiati. To je všetko, čo môžem v tejto chvíli k celej záležitosti povedať."

Polícia má však vo veci jasno a Weissa obvinila. „Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I vzniesol na základe doposiaľ vykonaných procesných úkonov obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 26-ročnému Vladimírovi W. z Bratislavy. Vzhľadom sa súčasné štádium konania nie je možné bližšie informácie k prípadu poskytnúť,“ uviedla pre TASR Lucia Mihalíková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie