Fantastický Sekera: Možnosť Stanleyho pohára v Prievidzi sa priblížila, FOTO

Dallas Stars s Andrejom Sekerom a Vegas sa stretnú v konferenčnom finále NHL. Postup doň pomohol výraznou mierou zabezpečiť náš odchovanec.

Ilustračný obrázok k článku Fantastický Sekera: Možnosť Stanleyho pohára v Prievidzi sa priblížila, FOTO
2
Zdroj: TASR/AP

Andrej Sekera sa veľkou mierou pričinil o postup hokejistov Dallasu Stars do finále Západnej konferencie NHL. Slovenský obranca prihral v predĺžení rozhodujúceho siedmeho zápasu s Coloradom Avalanche na víťazný gól nečakanému hrdinovi Joelovi Kivirantovi, ktorý v 68. minúte zavŕšil hetrik a rozhodol o triumfe Stars 5:4. Dallas sa v konferenčnom finále stretne s hráčmi Vegas, ktorí si postup vybojovali rovnako v siedmom stretnutí po triumfe nad Vancouverom 3:0.

Fantastický pas

Kiviranta si pripísal svoj prvý hetrik v NHL, keď pri absencii Andrewa Cogliana nastúpil na vôbec prvý duel v sérii proti Coloradu. V ôsmej minúte predĺženia sa uvoľnil medzi kruhmi, Sekera mu presne prihral spoza bránky a fínsky nováčik strelou z prvej rozhodol o prvom postupe Dallasu do finále konferencie od roku 2008.

Sekerovu akciu vyzdvihol po zápase aj dočasný tréner Dallasu Rick Bowness.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Slovenský obranca potiahol po pravej strane odvážne puk za bránku, počkal si kým sa Kiviranta uvoľní a z pozície centra naservíroval mladému Fínovi fantastický pas priamo na hokejku. „Pýtate sa, či trénujeme takúto situáciu, že Andrej spoza bránky dáva takéto skvelé prihrávky? Nie, nie je to súčasťou našich tréningových plánov. Som rád, že vedel, že je za súperovou bránkou a nie za našou, kde je s pukom zvyčajne. Toto je hokej v predĺžení, toto je hokej v bubline. Jednoducho sa dejú aj neočakávané veci,“ povedal Bowness podľa agentúry AP.

Naposledy Gretzky

Kiviranta nastúpil len na svoj tretí zápas v play off v kariére. Stal sa siedmim hráčom a prvým nováčikom histórie NHL, ktorý v siedmom zápase zaznamenal hetrik. Naposledy dal tri góly v rozhodujúcom zápase play-off Wayne Gretzky v roku 1993 v drese Los Angeles Kings. „Neskutočné, o tomto som sníval ako chlapec. Bol to môj prvý siedmy zápas v živote, nevedel som čo mám čakať. Pri rozhodujúcom góle som dostal skvelú prihrávku spoza bránky, hráči Avalanche ma trochu stratili. Nezabudnuteľný moment,“ žiaril šťastím 24-ročný Kiviranta.

Ďalšie dva góly víťazného tímu zaznamenal Alexander Radulov. Sekera odohral 15:30 min, okrem asistencie mal tri strely na bránku, jeden „hit“ a tri zblokované strely. V tohtoročnej vyraďovačke bodoval prvýkrát.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Prinášame aj zábery na Sekeru z rozhodujúceho zápasu.