Správy

STK v Prievidzi očakáva zvýšený záujem vodičov o kontroly vozidiel

Vyšší záujem vodičov o technickú a emisnú kontrolu hneď od pondelkového rána po dvojtýždňovom dočasnom uzatvorení v súvislosti s preventívnymi opatreniami na zamedzenie šírenia nového koronavírusu zaznamenala Stanica technickej kontroly (STK) v Prievidzi.

Ilustračný obrázok k článku STK v Prievidzi očakáva zvýšený záujem vodičov o kontroly vozidiel
5
Galéria

Pred jej budovou stálo viac ako hodinu po otvorení viacero áut, ich vodiči čakali na vybavenie v rade.

Stanice emisných a technických kontrol otvorili na Slovensku ich prevádzkovatelia na základe nedeľného (29. 3.) nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR. „Reagovali sme aj v súčinnosti s majiteľom spoločnosti, prijali sa opatrenia tak, aby sme dodržali všetky hygienické podmienky, ktoré stanovil úrad verejného zdravotníctva,“ povedal vedúci STK Prievidza Juraj Janíček.

Samotné kontroly sa podľa neho uskutočňujú v zmysle metodických pokynov tak, ako stanovuje zákon, príslušné vyhlášky a pokyny. „Obmedzený je počet zákazníkov na ploche z dôvodu štvorcových metrov. Určite to sťažuje prácu, čo sa týka bežného výkonu, ale sme schopní robiť,“ doplnil.

Podľa Janíčka sa nápor ľudí dal očakávať, keďže boli STK dva týždne zatvorené. „Zobrali sme 50 áut denne, ich počet sa zvýši. Jednoducho, ten deficit budeme musieť dohnať,“ dodal.

STK v Prievidzi otvorilo prevádzku
5
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie