Aktualizované Správy

Do karantény museli desiatky lekárov a sestier. Môže za to jedna žena!

V karanténe od pondelka zostalo 58 pracovníkov nemocnice. Je to 22 lekárov, 30 sestier a šesť sanitárov.

Ilustračný obrázok k článku Do karantény museli desiatky lekárov a sestier. Môže za to jedna žena!
31
Galéria

AKTUALIZOVANÉ 17.3, 15:00 hod: Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach na svojej facebookovej stránke však neskôr oznámila dobrú správu. „Oznamujeme širokej verejnosti, že máme výsledok testu pacientky podozrivej na COVID – 19, ktorý je negatívny. Dnešným dňom (17. marca, pozn.) končí karanténa zdravotníckeho personálu,“ informovali.

Dovedna 58 zamestnancov z Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach zostalo v preventívnej karanténe po tom, čo jedna z pacientiek zamlčala, že sa stretla s dcérou pracujúcou v Rakúsku. Potvrdil to Jaroslav Baška, predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), ktorý je zriaďovateľom nemocnice.

„V karanténe od pondelka zostalo 58 pracovníkov nemocnice. Je to 22 lekárov, 30 sestier a šesť sanitárov. Jedna nezodpovedná občianka z okresu Prievidza, ktorá od 1. marca navštívila nemocnicu niekoľkokrát, priznala tento víkend, že sa stretla s jej dcérou, ktorá pracuje v Rakúsku,“ povedal Baška.

Počas svojich návštev v zdravotníckom zariadení podľa neho „obehala“ takmer celú nemocnicu. „Pacientke ráno odobrali vzorku a výsledok sa očakáva do 48 hodín. Ak bude tento odber pozitívny, týchto 58 zamestnancov, lekárov, sestier a sanitárov zostane v karanténe na 14 dní a nemocnica bude fungovať v obmedzenom režime,“ ozrejmil.

Vedenie zdravotníckeho zariadenia v nadväznosti na situáciu spojí ortopédiu s traumatológiou, chirurgické oddelenie bude fungovať s obmedzením a očné oddelenie bude uzatvorené. „Keďže narastá väčší počet pacientov s novým koronavírusom a podozrením na neho vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, NsP Prievidza bude musieť posilniť interné oddelenie, aby sme týmto spôsobom pomohli trenčianskej nemocnici,“ dodal Baška.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie