Kultúra

Divadelníci z hornej Nitry ukážu svoje umenie: Miesta, kde sa predvedú

V Prievidzi sa predstavia ochotnícke súbory z hornej Nitry. Pozrite si miesta vystúpení a menoslov účinkujúcich.

Ilustračný obrázok k článku Divadelníci z hornej Nitry ukážu svoje umenie: Miesta, kde sa predvedú
Zdroj: TASR/Dušan Hein

Regionálne kultúrne centrum (RKC), Dom kultúry a Art point v Prievidzi budú hostiť ochotnícke divadelné súbory z hornej Nitry. Na regionálnej postupovej súťaži a prehliadke Ochotnícke javisko, ktorá sa bude konať od 18. do 19. septembra, predstavia naštudovanie hier pre deti, mládež i dospelých. Informovala o tom Jana Hvojniková z RKC v Prievidzi.

Aktuálny ročník Ochotníckeho javiska otvorí 18. septembra dopoludnia v priestoroch RKC divadelná hra Zguriška MIX v podaní Divadla Z dvora z Bojníc. To sa tam večer predstaví i so svojou ďalšou hrou Pálfy a Júlia.

Ochotníci z Divadla „A“ a Divadla Shanti z Prievidze predvedú v priestoroch domu kultúry svoje naštudovanie hry od Jeana Baptista Poquelina – Moliéra Lakomec. Art point teatro ponúkne 19. septembra v Art pointe hru Patricka Nessa 7 minút po polnoci.

Podujatie je súčasťou celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti Divadlo a deti, celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálneho divadla Belopotockého Mikuláš, ako i celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálneho divadla mladých FEDIM.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie