Monika Földešiová Od Vás

Čierna na M SR seniorov v karate tretia

Túto sobotu sa v trenčianskej hale na Ostrove konali Majstrovstvá Slovenska seniorov 2011. Po nominačných turnajoch sa z pomedzi prievidzských seniorov na súťaž prebojovala 25-ročná Dušana Čierna, ktorá v konkurencii 14 žien obsadila tretie miesto.

Dušana Čierna o svojom výkone: //„Vôbec som nečakala, že získam medailu. Už dopredu sme s trénerkou Mackovou kalkulovali, že tento rok na medaile siahnu minuloročná majsterka Slovenska – Longová (Rapid Bratislava), trojnásobná juniorská majsterka Európy Balciarová (KK Nové Zámky), ďalej Hrušecká (Tekdan Bratislava,) alebo tohtoročná medailistka z ME Liptáková (ŠŠK Bratislava). No nakoniec sa to predsa podarilo… Súťaže sa zo zdravotných dôvodov nezúčastnila Balciarová a okrem toho som mala veľké šťastie na „pavúka“… V prvom kole som s kata Bassai dai zvíťazila 5:0 nad Kormošovou (KK Trstená), v druhom s kata Seienchin 4:1 nad Nemcovou (KK Zvolen). V treťom kole som narazila na Hrušeckú (Tekdan Bratislava), ktorá je vo vynikajúcej forme. V tomto súboji som v kata Unshu stratila stabilitu a hladko podľahla 5:0. O tretie miesto som išla na istotu. Proti Servilovej (TJ Metropol Košice) som nasadila CH. Kuschanku a s piatimi zástavkami nečakane získala tretie miesto. Zo zisku medaile som veľmi šťastná… Viac ako inokedy, pretože je to po mojom prestupe zo Slovenskej federácie karate prvá medaila z MSR v Slovenskom zväze karate.“ //