Rôzne

Bojnický zámok dýcha vianočnou atmosférou: Príde naň aj Mikuláš

Bojnický zámok sa odel do vianočného šatu, navštívi ho i svätý Mikuláš. K vianočnej výzdobe môžu prispieť i návštevníci.

Ilustračný obrázok k článku Bojnický zámok dýcha vianočnou atmosférou: Príde naň aj Mikuláš
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Priestory Bojnického zámku sa aj počas tohtoročných Vianoc zaplnia vôňou ihličia a leskom vianočných ozdôb. Slovenské národné múzeum (SNM) – Múzeum Bojnice pripravilo sviatočné prehliadky zámku, k sviatočnej atmosfére môžu prispieť i samotní návštevníci. Vianoce na zámku sa začnú 6. decembra.

Výzdoba

„Vybrané miestnosti múzea zdobia vianočné dekorácie. Chýbať nebudú ani vianočné stromčeky a tradičné hudobné melódie. Detskí návštevníci sa môžu tešiť na drobné potešenie vo forme sladkých mikulášskych a vianočných balíčkov,“ načrtla kultúrno-propagačná manažérka múzea Petra Gordíková.

Zaujímavosťou tohtoročných Vianoc na zámku je podľa nej aj veľký adventný veniec na prvom hradnom nádvorí. Prvú sviečku na ňom rozsvietili návštevníci už v nedeľu (29. 11.). „K vianočnej výzdobe Bojnického zámku môžu tento rok prispieť aj samotní návštevníci múzea. Stačí, ak so sebou na prehliadku prinesú ľubovoľnú ozdobu a zavesia ju na vianočný stromček. Na oplátku dostanú od zamestnancov múzea drevenú vianočnú ozdobu s motívom Bojnického zámku,“ priblížila Gordíková.

Príde Mikuláš

Vianoce na zámku potrvajú až do 6. januára 2021. Ešte predtým však na zámok zavíta svätý Mikuláš. Deti ho budú môcť osobne stretnúť a pozdraviť v piatok 4. decembra a sobotu 5. decembra. Návštevy bude vítať od 12.00 do 18.00 hod.

„Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa vianočné prehliadky zámku uskutočnia bez lektorského výkladu a sprievodného slova. Návštevníci sa budú môcť po zámockej trase pohybovať individuálne a sami si určovať tempo prehliadky,“ dodala kultúrno-propagačná manažérka múzea.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Najčítanejšie